Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Maledivy ostrov
Maledivy Maledivy
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Před vstupem do země není třeba vyřizovat vízum. Vízum je uděleno při vstupu do země na dobu 30 dnů všem návštěvníkům, kteří budou mít:
- platný cestovní pas
- letenku/jízdenku, díky níž budou moci opustit zemi
- dostatek finančních prostředků na uhrazení nákladů při pobytu v zemi (150 USD/den) nebo potvrzení rezervace z hotelu či rezortu, kde hodlá pobývat.

Od 1.1.2012 byla zavedena odletová daň 25 USD. Daň se platí na letišti v Malé a to buď v hotovosti nebo kartou. Daň je poviná pro všechny kromě nezletilých. Na platbu dostane každý jednotlivec potvrzující ústřižek o zaplacení jak pro sebe, tak i do boarding pasu. Některé letecké společnosti zahrnují tuto platbu do nákladů již při koupi letenky. V případě cestování s cestovní agenturou je povinností každého zjistit si, zda je o platbu této daně postaráno či ne.

Od 4.4.2017 zavedly Maledivy nový odletový poplatek pro cizince (Airport Development Charge) ve výši 25,- USD. Od poplatku jsou osvobozeny osoby s diplomatickou imunitou, tranzitující cestující a děti do dvou let věku. Odpovědnost za výběr poplatku nesou letecké společnosti. Celková suma poplatků tak činí 50,- USD.

Více informací na:  https://immigration.gov.mv/
 


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.