Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Maledivy ostrov
Maledivy Maledivy
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zdravotnictví - důležitá telefonní čísla

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Zdravotnická zařízení jsou limitována. Na hlavním ostrově Malé a v Hulhumale je jen několik plně vybavených nemocnic. Ačkoli většina letovisek je v dosahu lékaře (a některá špičková střediska mají vlastní zdravotnická zařízení), mnoho z nich je několik hodin cesty od nemocničních zařízení na Malé. Ošetření je drahé, ostatně jako všechno na Maledivách. Ujistěte se, že máte odpovídající cestovní zdravotní pojištění a dostupné prostředky na pokrytí nákladů na jakékoli lékařské ošetření v zahraničí a repatriaci. Potřebujete-li během cesty pohotovostní lékařskou pomoc, vytočte číslo 102 a požádejte o záchrannou službu.
 

Na Maledivách je občas zvýšený výskyt viru Zika a horečky dengue. Sledujte aktuální informace pro cestování na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR.


 


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.