Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Korejská republika Soul
Korejská republika Korejská republika
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Bezvízový pobyt

Občané ČR, držitelé platného českého pasu, mohou vstupovat na území Korejské republiky bez víz za účelem pobytu ne delšího než 90 dnů, a který neslouží výnosné nebo výdělečné činnosti.

 

Občané ČR, kteří hodlají pobývat v Koreji po dobu delší než 90 dnů nebo chtějjí vykonávat výnosnou nebo výdělečnou činnost, si musí předem opatřit vízum na Velvyslanectví Korejské republiky v Praze nebo jiném zastupitelském úřadu Korejské republiky ve světě. Po rozhodnutí o udělení víza, nebývá vízový štítek vyznačen do pasu, ale potvrzení o udělení víza je dostupné prostřednictvím portálu https://www.visa.go.kr/main/openMain.do. Před cestou do Korejské republiky je třeba si z tohoto portálu vytisknout „Confirmation of Visa Issuance“, které cestující předkládá na letišti při odbavení a případně po příletu do Koreje. Podrobnější informace je možné získat na http://www.immigration.go.kr, příp. na Velvyslanectví Korejské republiky v Praze (viz https://overseas.mofa.go.kr/cz-cs/index.do).

 

Korejská elektronická cestovní autorizace K-ETA

Korejská vláda v rámci svého vládního programu „Visit Korea Year 2023-2024“ povolila občanům některých zemí, včetně České republiky, výjimku z povinnosti obstarat si před cestou do Korejské republiky korejskou elektronickou cestovní autorizaci, tzv. K-ETA. Výjimka platí od 1. dubna 2023 do 31. prosince 2024.

Občané ČR cestující do Korejské republiky tak nepotřebují K-ETA. Pokud se však rozhodnou si ji obstarat prostřednictvím portálu https://www.k-eta.go.kr/, nemusí vyplnit a předložit u korejské pasové kontroly příjezdový formulář, tzv. ARRIVAL CARD. Platnost K-ETA je 3 roky.

 

Re-Entry Permit pro držitele dlouhodobých víz

Držitelé dlouhodobých víz Korejské republiky se mohou po opuštění Koreje vrátit zpět na území Koreje po dobu jednoho roku (dvou let pro obyvatele s trvalým pobytem) od data odjezdu bez potřeby zažádat o „Re-Entry Permit“. V případě odjezdu na dobu delší než jeden rok je třeba o „Re-entry Permit“ požádat před odjezdem z Koreje.

Aktuální informace týkající se omezení v souvislosti s covidem-19 najdete na webové stránce https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/asie/korejska_republika/cestovani/covid_19.html.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.