Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Indonésie rýžová pole
Indonésie Indonésie
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


 

VSTUP NA ÚZEMÍ INDONÉSIE

Od 28. 4. 2022 mohou občané České republiky opět žádat o vízum po vstupu do země (tzv. Visa on Arrival - VOA) za účelem turistiky, vládní návštěvy, obchodního jednání, nákupu zboží nebo tranzitu.

O vízum po vstupu do země (VOA) si mohou občané České republiky od 1. 12. 2022 požádat také elektronicky (e-VOA) již před cestou na webové stránce https://molina.imigrasi.go.id, kde jsou k dispozici ucelené informace, včetně postupu podání žádosti a vstupních míst na území Indonésie.

VOA je platné 30 dní a je možné jej jedenkrát prodloužit o dalších 30 dní na imigračním úřadě v místě pobytu cizince. O prodloužení VOA je třeba si požádat osobně, a to minimálně 7 dní před vypršením platnosti víza. 

Podrobné informace k prodloužení VOA viz https://kanimjakbar.kemenkumham.go.id/how-to-extend-visa-on-arrival-voa/

Otázky spojené s vízovou povinností českých státních příslušníků cestujících do Indonésie spadají do výlučné pravomoci místních orgánů.

O ostatní typy víz, především víz za obchodním a socio-kulturním účelem, musí čeští občané zažádat prostřednictvím sponzora, tj. indonéského občana nebo indonéské společnosti, která zodpovídá za aktivity pozvané osoby po dobu jejího pobytu na území Indonésie, elektronicky na webové stránce Imigračního úřadu Indonéské republiky https://visa-online.imigrasi.go.id. Platba za víza i samotné schvalování žádosti probíhá online.

Na Velvyslanectví Indonéské republiky v Praze je možné si osobně požádat o vízum B211 (více informací viz webová stránka Velvyslanectví Indonéské republiky v Praze).

Vláda Indonéské republiky si vyhrazuje právo zákazu vstupu občanů zemí s vysokým nárůstem případů COVID-19. Seznam těchto zemí se podle potřeby aktualizuje.

Vstupními místy na území Indonésie, kde je možné žádat o vízum po vstupu na území (Visa on Arrival), jsou:

Letiště: Soekarno Hatta, Banten; Ngurah Rai, Bali; Kualanamu, Severní Sumatra;  Juanda, Východní Jáva; Sultan Hasanuddin, Jižní Sulawesi; Sam Ratulangi, Severní Sulawesi; Yogyakarta, Zvláštní oblast Yogyakarta; Hang Nadim, Riau; Zainuddin Abdul Majid, Západní Nusa Tenggara; Adisumarno, Východní Jáva; Sultan Hasanuddin, Jižní Sulawesi; Sultan Mahmud Badaruddin II, Jižní Sumatra; Sultan Syarif Kasim II, Riau; Minangkabau, Západní Sumatra; Raja Haji Fisabilillah, Ostrovy Riau; Sultan Aji Muhammad Sulaiman, Východní Kalimantan; Syamsuddin Noor, Jižní Kalimantan; Yogyakarta, Zvláštní oblast Yogyakarta; Zainuddin Abdul Majid, Západní Nusa Tenggara.

Přístavy: Nongsa Terminal Bahari, Ostrovy Riau; Batam Centre, Ostrovy Riau;  Sekupang, Ostrovy Riau;  Citra Tri Tunas, Ostrovy Riau; Marina Teluk Senimba, Ostrovy Riau; Bandar Bentan Telani Lagoi, Ostrovy Riau; Bandar Seri Udana Lobam, Ostrovy Riau; Sri Bintan Pura, Ostrovy Riau; Tanjung Balai Karimun, Ostrovy Riau; Biak, Papua; Jayapura, Papua; Nusantara Pare Pare, Jižní Sulawesi; Padang Bai, Bali; Samudera, Severní Sulawesi; Saumlaki, Moluky; Sibolga, Severní Sumatra; Soekarno-Hatta, Jižní Sulawesi; Sunda Kelapa, Zvláštní oblast hlavní město Jakarta; Tanjung Pandan, Bangka Belitung; Tenau, Východní Nusa Tenggara; Tual, Moluky. 

Hraniční přechody: Aruk ; Entikong, Západní Kalimantan; Mota’ain, Východní Nusa Tenggara; Tunon Taka, Severní Kalimantan; Motamasin, Východní Nusa Tenggara; Sota, Papua; Wini, Východní Nusa Tenggara. 

Vízum po vstupu do země (Visa on Arrival) je platné 30 dní a je možné ho jedenkrát prodloužit o dalších 30 dní na imigračním úřadě v místě pobytu cizince. Toto vízum je nepřenosné. Poplatek za vízum po vstupu do země je 500.000 IDR (indonéských rupií).

Pro vstup do země musí cestovatelé předložit:

a. Cestovní pas s platností min. 6 (šest) měsíců od data vstupu do Indonésie.

b. Zpáteční letenku nebo navazující letenku do jiné země. 

S účinností od 14. února 2024 se zavádí při vstupu na Bali pro zahraniční návštěvníky turistická daň ve výši 150.000 indonéských rupií (10 USD). Poplatek se doporučuje uhradit ještě před příjezdem na Bali online prostřednictvím webových stránek Love Bali (viz www.lovebali.baliprov.go.id), kde jsou rovněž  k dispozici podrobné informace k turistické dani. Z povinnosti uhrazení turistické daně jsou osvobozeni držitelé indonéské karty povolení k přechodnému pobytu (KITAS) a indonéské karty povolení k trvalému pobytu (KITAP) další kategorie osob specifikované na webových stránkách Love Bali (viz výše).


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.