Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Carthago-Tunisia
Tunisko Tunisko
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Občané ČR nepotřebují pro vstup do Tuniska vstupní vízum pro turistické pobyty nepřesahující 90 dnů.

Platnost cestovního dokladu musí být alespoň o 6 měsíců delší než plánovaný konec pobytu v Tunisku.

Ohlašovací povinnost zpravidla plní za cizince ubytovací zařízení (nejčastěji hotel). V případě soukromých cest je potřeba splnit ohlašovací povinnost na místně příslušném pracovišti ministerstva vnitra. Při opožděném opuštění země (např. z důvodu hospitalizace) je třeba požádat o výstupní vízum na policii v místě pobytu a doložit důvody prodloužení pobytu.

V případě pobytů delších než 90 dnů si cizinec musí na místně příslušném pracovišti ministerstva vnitra vyřídit povolení k pobytu (tzv. carte de séjour).

Pokud cizinec nesplní ohlašovací povinnost, příp. si nevyřídí povolení k pobytu, hrozí mu při pořádkové kontrole, či vycestování z Tuniska pokuta ve výši odpovídající délce nelegálního pobytu; ve výjimečných případech i zákaz vstupu na území Tuniska.

Informace ohledně podmínek vstupu do Tuniska poskytne Velvyslanectví Tuniské republiky v ČR nebo Národního úřad pro cestovní ruch Tuniské republiky (Štěpánská 14, 11000 Praha 1, tel.: 224 941 824, fax: 224 941 825, e-mail: Prague@discovertunisia.com).


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.