Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

sudan_meroe
Súdán Súdán
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


O vízum je možno požádat na Velvyslanectví Súdánu se sídlem ve Vídni.

V naléhavých případech, zejména při obchodních cestách do Súdánu, je možné získat vízum na Velvyslanectví Súdánu v Káhiře. Súdánská republika vydává pouze jeden typ víza - vízum pro jeden vstup. Toto vízum je v zásadě platné maximálně 1 měsíc od vystavení a během této doby musí žadatel překročit hranice země. V Súdánu je následně možné po přihlášení se na oddělení cizinecké policie Ministerstva vnitra získat prodloužení víza na potřebnou dobu. Cestovat do Súdánu bez platných víz se v žádném případě nedoporučuje.

Lhůta pro vydání víza na velvyslanectví Súdánu v Káhiře se pohybuje okolo 14 dní. K vyplněné žádosti ve 4 kopiích pro cestovní pasy je nutné předložit zpáteční letenku, případně pozvání od osoby či organizace k návštěvě země.

Při odletu ze Súdánu platí držitel cestovního pasu zvláštní poplatek.

Každý individuální návštěvník Súdánu se musí zaregistrovat v průběhu 7 dní na oddělení cizinecké policie Ministerstva vnitra Súdánu. V případě pobytu v hotelu plní ohlašovací povinnost ubytovací zařízení. Při pobytu v Súdánu delším než 3 měsíce je nutné si zajistit od orgánů cizinecké policie výstupní vízum.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.