Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Libérie kaučukovníky
Sierra Leone Sierra Leone
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.

Ke vstupu do Sierry Leone potřebují občané České republiky vízum. O vízum je možné požádat na Velvyslanectví Sierry Leone v Moskvě. Po příletu do země musí cestovatel vyplnit jednoduchou imigrační kartu. Před odjezdem ze Sierry Leone je nutno navštívit imigrační úřad, kde cestovatel obdrží výjezdní povolení a 2 dny na opuštění země. Doporučuje se před cestou ověřit u příslušného zastupitelského úřadu Sierry Leone, zda se podmínky pro vstup do země a vycestování nezměnily.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.