Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Senegal opice
Senegal Senegal
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zdravotnictví - důležitá telefonní čísla

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Očkování proti žluté zimnici není povinné, avšak je vysoce doporučováno, stejně jako očkování proti žloutence typu A a B, meningitidě a břišnímu tyfu. I pro krátkodobější pobyt se doporučuje používání antimalarik. V rámci prevence  je třeba používat především repelenty a moskytiéry. Před cestou je vhodné se poradit s lékařem na oddělení cestovní medicíny.

V souvislosti s občasným výskytem některých infekčních onemocnění důrazně doporučujeme věnovat zvýšenou pozornost dodržování základních hygienických pravidel při cestování v Senegalu – zejména pití nezávadné, tj. hygienicky balené nebo převařené vody, požívání ovoce a zeleniny, které je možno zbavit slupky, důkladnou tepelnou úpravu veškerých potravin a vyloučení stravy, o jejíž nezávadnosti je možno pochybovat (např. kostky ledu do nápojů či zmrzlin a apod.). Vhodné je rovněž mít u sebe dezinfekční prostředky na ruce.

 

Rychlá lékařská pomoc

Policie

Hasiči

SOS Médecins: +221338891515

Clinique de la Madeleine (Dakar): +221338899470

Clinique du Cap (Dakar): +221338890202

17 nebo 18

Commissariat central Dakar: +221338423341

Commissariat Plateau (Dakar): +221338222976

 

18

 

Pompiers de Malick Sy: +221338230359

 

 

 


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.