Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Madagaskar chameleon
Madagaskar Madagaskar
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Vstupní víza vydávají zastupitelské úřady Madagaskaru v zahraničí.

Pro Českou republiku je příslušné madagaskarské velvyslanectví v Berlíně na adrese:

Botschaft der Republik Madagaskar, Seepromenade 92, D-14612 Falkensee-Berlin, Deutschland.

Telefon +49 (0)3322-2314-0, informace německy, anlicky a francouzsky, mobil +49(0)15237302314 (informace k vízům pouze v němčině).

Mail: info@botschaft-madagaskar.de.

www.botschaft-madagaskar.de

Jednorázové turistické vízum do 30 dnů je možno získat za poplatek při příjezdu na letišti Ivato v Antananarivo. Před cestou doporučujeme ověřit aktuální situaci u zastupitelského úřadu Madagaskaru, zda se podmínky pro přicestování nezměnily. Při žádosti o vízum je nutné předložit zpáteční letenku. Velice přísně se kontroluje platnost víza. Při jeho překročení hrozí vězení a eventuální deportace. Víza do 90 dnů je možno získat též online v aplikaci iVisa:Online Travel &Visa.

Jediná doporučeníhodná doprava na Madagaskar a zpět je letecká doprava.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.