Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Libye
Libye Libye
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Občané ČR potřebují k cestě do Libye vízum. Libyjské vízum je možno získat na Velvyslanectví Libyjského státu, Nad Šárkou 781/56, 160 00 Praha 6, tel: 220 515 979, 220 515 838, fax 220 515 974, e-mail: embassy@libyaprg.cz.

Přihlašovací povinnost - každý cestující se po příjezdu do země musí do 3 dnů od překročení státní hranice přihlásit na místně příslušné policejní stanici (příp. prostřednictvím hotelu).

Vzhledem k možným změnám je nezbytně nutné se na aktuální podmínky pro cestování do země a pobyt v ní vždy bezprostředně před cestou informovat na Velvyslanectví Libyjského státu v Praze.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.