Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Kongo Kinshasa
Kongo (Kinshasa) Kongo (Kinshasa)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Vízum je nezbytné si obstarat ještě v České republice, přičemž velvyslanectvím KDR příslušným k vydávání víz občanům ČR je pouze Velvyslanectví KDR v Praze.  Doporučujeme si před cestou ověřit, zda se podmínky pro vstup do země nezměnily.

Vzhledem k protikovidovým opatřením je třeba po přistání na mezinárodním letišti v KDR počítat s kontrolou buď platného dokončeného očkování anebo platného PCR testu. Tato kontrola probíhá zpravidla ještě před vstupem do příletové haly.

Vstup na letišti může být znepříjemňován celníky a pohraniční policií, kteří takto vymáhají úplatky. Je proto vhodné, aby byl cestovatel očekáván důvěryhodnou osobou, čímž se většině problémů předejde.


 


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.