česky  english  türkçe 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České dětské centrum Istanbul

(Archivní článek, platnost skončena 23.10.2013.)

Ohlédnutí za činností Českého dětského centra Istanbul

Uplynulo několik měsíců, opět jsme se v Istanbulu šťastně shledaly a tak bychom vám rády předložily pár řádků o tom, jak probíhala setkání v rámci Českého dětského centra Istanbul (pilotního projektu GK Istanbul). Už teď vám můžeme slíbit, že  s přípravou programu pro děti předškolního věku (s důrazem na češtinu) budeme pokračovat. O zahájení činnosti centra vás samozřejmě budeme včas informovat. V současnosti zpracováváme novou koncepci, která reaguje na aktuální finanční, logistické a personální podmínky. Děkujeme za vaši přízeň a podporu. Rády bychom poděkovaly všem pracovníkům GK Istanbul za psychickou  i materiální  podporu a vstřícnost v uplynulém „školním“ roce.

Činnost centra jsme zahájily ve spolupráci s GK Istanbul v únoru 2012 a naše setkání probíhala do června 2012. S dětmi jsme absolvovaly tato témata: ZIMA, MASOPUST, VELIKONOCE, JARO, ČARODĚJNICE,  DEN MATEK a DEN DĚTÍ, ke kterým se vždy vztahovala i struktura lekce. Pro každé téma jsme připravily konkrétní básničku, písničku, hry a výtvarné aktivity, které zahrnovaly jak individiuální práci, tak kolektivní tvorbu a zpracování připravených pracovních listů pro předškoláky.

Zažily jsme hodně zábavy a radosti, setkaly se navzájem s řadou zajímavých maminek), ochutnaly několik pravých českých domácích sladkostí a ve zdraví ochránily prostory konzulátu. Od první lekce jsme byly překvapené, jaký byl mezi rodiči v Istanbulu o podobnou aktivitu zájem. Centrem nám jich prošlo 21, přičemž průměrně bylo na každé akci centra 10-15 dětí. Část dětí se nám v mezidobí odstěhovala. S částí rodičů jsme i nyní v kontaktu. Z důvodu prázdnin pak byla činnost pozastavena a nyní pracujeme na tom, abychom mohly zahájit činnost v novém školním roce.

Chcete-li se zapojit i v letošním školním roce, těšíme se na vás!

 Petra Sedmíková a Hana Moualla

http://www.mzv.cz/istanbul/cz/zpravy_a_udalosti/ceske_detske_centrum_otevreno.html

http://www.mzv.cz/istanbul/cz/zpravy_a_udalosti/masopustni_rej_na_generalnim_konzulatu.html

http://www.mzv.cz/istanbul/cz/zpravy_a_udalosti/velikonoce_v_ceskem_detskem_centru.html

http://www.mzv.cz/istanbul/cz/zpravy_a_udalosti/oslavili_jsme_s_detmi_jaro.html

http://www.mzv.cz/istanbul/cz/zpravy_a_udalosti/rej_carodejnic.html

http://www.mzv.cz/istanbul/cz/zpravy_a_udalosti/oslavili_jsme_den_matek.html

http://www.mzv.cz/istanbul/cz/zpravy_a_udalosti/detsky_den.html