english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výstava o Emilu Zátopkovi, aneb podzim plný pohybu.

V září 2022 Generální konzulát ČR v Hongkongu odstartoval sérii aktivit na podporu zdravého životního stylu a pohybu na čerstvém vzduchu. Účastníci online výzvy Moving towards the Future Hong Kong 2022 za pomoci aplikace Pacer celé září počítali své kroky, ať už při chůzi, či běhu. Hongkong se tímto zapojil do projektu Českých center a získal pomyslnou bramborovou medaili mezi všemi participujícími úřady ve světě za krásných 500 000 kroků.
 

Ušlé kroky bylo třeba následně náležitě oslavit. Konzulát sezval na konci října všechny účastníky a příznivce sportu do prostor Lasvit Lounge na výstavu o Emilu Zátopkovi. K příležitosti 100. výroční od jeho narození, byl hongkongskému publiku tento významný český rodák představen skrze promítání filmu Zátopek a ukázky z komiksové knížky Jana Nováka a Jaromíra 99.

Díky darům od českých firem Budějovický Budvar, Preciosa a Lasvit byly náležitě odměněny i výkony nejúspěšnějších účastníků výzvy Moving towards the Future Hong Kong 2022 - Bonnie, Katriny a Richarda.

Tím ale nekončíme. Sport je důležitý nejen pro zdraví fyzické, ale i duševní. Své o tom ví hongkongská charita Run Hongkong, která pomáhá uprchlíkům zapojovat se do běžného života, právě i díky sportovním aktivitám. Tým konzulátu se proto již připravuje na prosincovou přátelskou charitativní štafetu!

Výstava Zátopek

Výstava Zátopek