suomeksi  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výstava Synergia I v Helsinkách

Dne 25. října 2012 proběhlo slavnostní otevření Výstavy Synergia I absolventů Akademií výtvarných umění Finska a České republiky v Helsinkách.

Výstavu oficiálně zahájil rektor Akademie výtvarných umění Finska prof. Markus Konttinen, rektor Akademie výtvarných umění v Praze doc. Jiří T. Kotalík a velvyslanec České republiky ve Finsku Martin Tomčo. Kurátorem výstavy byl Petr Řehoř - český malíř působící ve Finsku . Slavnostní zahájení výstavy přilákalo kolem stovky návštěvníků.

Výstava představuje průřez z děl českých studentů AVU v Helsinkách a finských studentů AVU v Praze. Výstava se prostřednictvím děl nejmladší generace umělců snaží přiblížit finskému publiku moderní české umění a jeho vzájemnou interakci s moderním uměním finským. V rámci výstavy se finskému publiku představili tři čeští umělci - Sylva Březnová, Klára  Pernicová a Ivan Svoboda - a tři finští umělci - Valpuri Kylmänen, Emma Rönnholm a Oona Tikkaoja.Oba rektoři uměleckých škol také nad projektem převzali záštitu.

Na přípravě výstavy se podílely obě umělecké školy, Velvyslanectví České republiky v Helsinkách, Velvyslanectví Finska v Praze a České centrum Stockholm. Výstava potrvá v Galerii FAFA do 11. 11. 2012 a poté se přemístí do Prahy, kde bude představena v Galerii Akademie výtvarných umění ve dnech 28. 11.- 13. 12. 2012.

přílohy

Synergia - pozvánka 555 KB PDF (Acrobat dokument) 29.10.2012