suomeksi  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Barbora Kachlíková
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Martin Zvěřina - Solo on Flute

Zveme všechny zájemce o umění na zahájení další výstavy v Embassy Gallery ve středu 24. října 2018 od 17 do 19 hod. Své dílo představí mladý český umělec Martin Zvěřina.

Video pozvánka: https://www.facebook.com/barbora.kachlikova/videos/968023926736357/

Martin Zvěřina

Sen jako tajemství ontologie

 “Artistic work is like daytime dreaming”

 “Poet and Human Imagination”, Sigmund Freud, 1907

wiki how / Denní snění je skvělý způsob, jak vymýšlet nové nápady. Když necháte svoji mysl jen tak bloudit, překvapí vás, jak kreativní jste. Denní snění vám umožní představit si, jaké to bude dosáhnout vašich cílů a pomůže vám udržet si motivaci. Až budete mít příště několik minut nazbyt, zkuste je věnovat snění a ne čtení zpráv na internetu, nebo hraní počítačové hry. Budete se cítit uvolněněji a pozitivněji a dodáte si motivaci.

-------------------------------------------------- ------------------------------------

Výstava "Solo on Flute" nás přivádí do světa snění a mentálního stavu, kdy člověk sní vědomě. Umělecká díla reflektují téma dynamických vztahů mezi člověkem a světem kolem něj. Vizualita objektů, které jsou tvořeny především v konturách, v nás navozuje pocit, že jsme je již někde viděli - možná snad, že je známe z dětství. Tento vizuální kód nazýváme “primary naive school “označený fenomenologickým filozofem Gastonem Bachelardem, jehož kniha s názvem “Poetics of Space” byla autorovi jednou z inspirací k tvorbě instalace.

Zvěřina sám o svém díle mluví jako o vizualizaci naší duševní mysli během snění za bílého dne. Hudební nástroj flétna, je vnímán jako symbol improvizace a imaginárního prostoru mysli.

Zvěřinovo dílo mě poutá svojí symbiózou tradičních (řemeslných) technik a materiálů se současnými technologiemi. Je to právě volba multimédií, která činí instalaci sofistikovanou, působící na všechny naše smysly, umožňující komunikaci na mezinárodní úrovni.

Sólo na flétnu.

Objekty pletené z železného a měděného drátu, instalované na podkladu z novin komunistické éry v Československu.

Symboly lité z olova.

Kresby jako automatická kresba na pomezí duševní katarze jedince, snažícího se vyrovnat s pocity osamělosti a problematiky asimilace do společnosti.

Objekty v instalaci vypadají jako amulety. "Dobrý amulet by měl být originální a měl by být vyroben ručně. Dodávají sílu vědomí, podporují energii a ducha člověka. Svou kouzelnou mocí chrání majitele "Wikipedia

Zdá se, že Zvěřinovy amulety fungují - alespoň co se koncentrace na uměleckou tvorbu týče..

Snění, jež vytváří náš vnitřní mentální prostor mysli, snění jako pramen sebe poznání a vyjádření našeho nejhlubšího já.

Výstava "Solo on Flute" Vás nechá snít a dosnít Vaše přerušené sny.

Barbora Kachlíková/kurátorka

Martin Zvěřina - Solo on Flute

Martin Zvěřina - Solo on Flute