suomeksi  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Helsinky
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česko-finský Letní výtvarný salon v Helsinkách

Dne 6. září 2023 velvyslanec Adam Vojtěch slavnostně zahájil v prostorách velvyslanectví výstavu významných českých a finských současných umělců – Leeny Nio, Lukáše Nováka, Miiky Nyyssönena, Rony Plesla, Vesy-Pekky Rannikko a Iry Svobodové. Umělecká díla zahrnují malby, sochařská díla či skleněné plastiky a objekty.

Vystavení děl v Helsinkách představuje druhou část letošního Letního výtvarného salonu, který pořádá každé léto Galerie Kodl v Praze a jehož cílem je podpora a prezentace současné výtvarné scény jak v českém tak i mezinárodním kontextu. Díla stejných autorů byla vystavena v Galerii Kodl v Praze od 19. 6. do 31. 7.  Letos poprvé jsou v rámci tohoto projektu rovnocenně představeny díla českých autorů i autorů z jiné země a Letní výtvarný salon koná zčásti i v zahraničí.

Uspořádání výstavy na velvyslanectví navazuje také na dlouhodobý koncept „Embassy Gallery“, zaměřený na prezentaci děl současných českých a finských umělců na půdě velvyslanectví. Koordinaci příprav výstavy zajistil Petr Řehoř, český malíř a umělec dlouhodobě žijící ve Finsku.

Zahájení se zúčastnili osobně i vystavující umělci Lukáš Novák, Miika Nyyssönen a Rony Plesl. Galerii Kodl zastupovaly Adéla Kodl a Ema Sádecká.

Děkujeme společnostem Helkama Auto -Škoda a VAFO Group, díky jejichž laskavé podpoře mohla být výstava zrealizována.

Výstava bude na velvyslanectví umístěna do 2. října.

 

Summer Art Salon

Summer Art Salon

 

Summer Art Salon

Summer Art Salon

 

Summer Art Salon

Summer Art Salon

 

Summer Art Salon

Summer Art Salon

 

Summer Art Salon

Summer Art Salon