español  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

COVID19 - aktuální podmínky cestování na Kubu a návratu do ČR

VSTUP NA ÚZEMÍ KUBY

S účinností od 6. dubna 2022 Kuba ruší povinnost předložení očkovacího certifikátu i negativního PCR testu.

Na letištích bude probíhat namátkové testování cestujících. Pokud se projeví pozitivita na nemoc COVID-19, cestující budou odvezeni do zdravotnických center, kde absolvují 8-denní karanténu. Přímé kontakty těchto osob musí též podstoupit karanténu ve státních zařízeních či ve vlastním ubytování za splnění podmínek izolace. 


OČKOVANÉ OSOBY

Potvrzení o provedeném očkování není s účinností od 6. dubna 2022 pro vstup do země vyžadováno.


TESTOVANÉ OSOBY

Předložení negativního testu není pro vstup do země vyžadováno.


OSOBY S PRODĚLANÝM COVIDEM

Potvrzení o prodělání nemoci není pro vstup do země vyžadováno.


DĚTI

Potvrzení o provedeném očkování není s účinností od 6. dubna 2022 pro vstup do země vyžadováno.


PŘÍJEZDOVÝ FORMULÁŘ

S účinností od 1. 1. 2022 platí pro všechny cestující povinnost před cestou vyplnit elektronický celní, zdravotní a migrační formulář na webu www.dviajeros.mitrans.gob.cu. Formulář je dostupný v angličtině a španělštině.

Formulář je možné vyplnit nejdříve 72 hodin před plánovaným odletem. Není možné jej vyplnit až při příjezdu na území.


PODMÍNKY NA MÍSTĚ

Od 15. listopadu 2021 jsou otevřena všechna mezinárodní letiště v zemi. Od 20. října 2021 se obnovila veřejná doprava v Havaně i doprava mezi provinciemi. Počet a kapacita spojů je limitována v závislosti na epidemiologické situaci v jednotlivých provinciích.

Většina platných omezení týkajících se shromažďování byla k 20. říjnu 2021 zrušena. V návaznosti na vývoj epidemiologické situace může dojít k lokálním karanténním opatřením dle rozhodnutí místních autorit.

Upozorňujeme, že vlivem pandemie a omezení turistiky došlo v posledních měsících na Kubě k výraznému zhoršení ekonomické situace. Dostupnost základních potravin včetně vody, hygienických potřeb a léků bývá velmi omezená. Vzhledem k výše uvedenému může být individuální turistika složitější než v minulosti.  Lepší situace zásobování obchodů je ve známých turistických střediscích. Hotely jsou standardně zásobeny a výše uvedené případné problémy se netýkají turistů pobývajících v hotelových resortech. V případě dotazů kontaktujte Velvyslanectví České republiky v Havaně.


POSTUP PŘI NÁKAZE COVIDEM

Testování na koronavirus na Kubě probíhá v Institutu tropické medicíny Pedro Kourí (adresa: Apdo. Postal 601, Marianao 13, La Habana, Tel.: +537202-0430 al 44, Tel./Fax: +537202-0633 nebo 204-6051), v Clínica Internacional Camilo Cienfuegos (adresa: Calle L No. 151 e/. Línea y 13. Vedado, Havana, Cuba, 10400, Tel. +53 78333886) a v Clínica Internacional Siboney (Ave. 17 # 20005 e/ 200 y 202, Siboney; Playa, Havana, Cuba, Tel. +53 7 2711123).

Osoby nakažené koronavirem musí absolvovat 8 denní karanténu ve zdravotnických centrech. Přímé kontakty těchto osob musí též podstoupit karanténu ve státních zařízeních či ve vlastním ubytování za splnění podmínek izolace. 


UŽITEČNÉ KONTAKTY

Ministerstvo zdravotnictví Kuby: https://salud.msp.gob.cu/category/covid-19/

Velvyslanectví České republiky v Havaně: https://www.mzv.cz/havana


PODMÍNKY NÁVRATU DO ČR

Přehled podmínek návratu do České republiky