english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ©Velvyslanectví ČR v Haagu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Účast českých firem na veletrhu a konferenci Amsterdam Drone Week 2023

Ve dnech 21. – 23. března 2023 se v nizozemském Amsterdamu uskutečnila tradiční prestižní veletržní a konferenční akce v oblasti bezpilotní techniky - Amsterdam Drone Week. Tento veletrh je jednou z největších světových akcí, zaměřených na integraci technologie dronů do komerční sféry a je úzce provázán s Commercial UAV Expo, které se koná každoročně vždy na podzim v Las Vegas. V rámci české expozice, zorganizované Aliancí pro bezpilotní letecký průmysl ČR a Velvyslanectvím ČR Haagu s finanční podporou PROPED MO ČR a MD ČR, se letos ADW zúčastnili zástupci čtyř českých firem (UpVision, Dronetag, Workswell a Modelárna LIAZ).

Čeští vystavovatelé měli kromě aktivit v rámci své expozice možnost také aktivně oslovovat potenciální nizozemské i mezinárodní partnery z různých oblastí řešení v bezpilotním leteckém průmyslu, účastnit se odborných panelů v rámci konference EASA High Level Conference on Drones, pořádané Evropskou agenturou pro bezpečnost letectví (EASA), stejně jako seznámit se s nizozemským UAV prostředím i novými oborovými trendy.

K hlavním tématům, na něž se zaměřuje aktuální vývoj v tomto strategickém a dynamicky se vyvíjejícím oboru, patří Urban Air Mobility, provoz dronů v městském prostředí k účelům zásilek různého charakteru i budoucího převozu osob velkými drony s prvky U-space, síťová identifikace a další systémy pro zajištění bezpečného provozu dronů, autonomní provoz dronů a jejich uplatnění napříč obory (v energetice, lesnictví a zemědělství, infrastruktuře a dopravě, v těžebním průmyslu, stavebnictví, ve veřejných službách, ale také v oblasti bezpečnosti, armády nebo průzkumu). V uvedených oblastech je tedy možno nalézt velké množství příležitostí pro uplatnění mnoha dalších inovativních českých firem jak v Nizozemsku, tak v celém západoevropském regionu.

Stanislav Beneš, obchodně-ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Haagu

Galerie


ADW 2023