english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ©Czexpats in Science
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání českých vědkyň a vědců působících v Nizozemsku

V pátek dne 16. února 2024 se v reprezentačních prostorách rezidence velvyslance České republiky v Haagu uskutečnilo setkání mladých českých vědkyň a vědců, aktuálně rezidenčně působících v rámci nizozemských výzkumných a akademických pracovišť. Akce byla zorganizována ve spolupráci Velvyslanectví ČR v Haagu a sdružení Czexpats in Science.

V rámci programu tohoto setkání zazněly přednášky Prof. Jany Roithové (Faculty of Science, Radboud University), přibližující její výzkum v oblasti spektroskopie a katalýzy, a Dr. Michala Kořenáře (Faculty of Humanities, University of Amsterdam) na téma kognitivních účinků bilingualismu. Prorektor Univerzity Karlovy pro vědeckou činnost Prof. Ladislav Krištoufek pak přednesl příspěvek na téma programů a možností spolupráce UK s českými vědci v průběhu jejich zahraničních pobytů a zejména pak po jejich návratu do České republiky.

Součástí akce byly i tzv. „flash talks“, během nichž měli zájemci z řad účastníků možnost v krátkosti představit svůj příslušný výzkum. Po prezentační části pak následoval intenzivní networking a závěrečný koktejl. Setkání se zúčastnilo více než 40 českých vědeckých pracovníků, aktuálně působících na území Nizozemska. Vzhledem k velmi pozitivní odezvě účastníků a související spokojenosti organizátorů je velice pravděpodobné, že tato akce bude v Haagu v obdobném rozsahu zorganizována i v příštím roce.

Galerie


Czexpats in Science v NL