česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Zdroj: Shutterstock
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Projekty ekonomické diplomacie PROPED schválené ve druhé výzvě roku 2023

Dne 19. června 2023 výběrová komise schválila návrhy nových projektů pro druhou polovinu roku 2023. Projekty ekonomické diplomacie PROPED podporují české firmy při vstupu na zahraniční trhy a propagují česká řešení a technologie u zahraničních partnerů. Schválených projektů je v druhé výzvě 62. PROPEDy jsou financovány ze Společného nástroje financování ekonomické diplomacie.

Komise pro výběr projektů složená ze zástupců rezortů zapojených do Společného nástroje financování ekonomické diplomacie posoudila na svém zasedání dne 19. června 2023 návrhy 69 projektů zpracované zastupitelskými úřady ČR v zahraničí. Z tohoto celkového počtu předložených návrhů Komise schválila pro druhou polovinu roku 2023 k realizaci 62 projektů.

Ve druhé výzvě schválené projekty naleznete v přiloženém seznamu rozděleném dle sektorů a příslušných zastupitelských úřadů.

České firmy a instituce se zájmem o účast na některém z projektů ekonomické diplomacie se mohou obracet na Klientské centrum pro export (kcexport@businessinfo.cz, tel.: 224 907 576) nebo přímo na příslušný zastupitelský úřad. Ekonomičtí diplomaté Vám rádi sdělí bližší informace o daném projektu a podmínkách účasti. Seznam kontaktů na ekonomické úseky ambasád najdete zde

Cílem projektů ekonomické diplomacie je podpořit proexportní aktivity českých firem a jejich vstup na zahraniční trhy. Projekty ekonomické diplomacie mohou mít podobu semináře, konference, kulatého stolu, incomingové mise, workshopu či účasti českých firem na výstavách a veletrzích.

Projekty ekonomické diplomacie PROPED jsou podpořeny ze Společného nástroje pro financování ekonomické diplomacie ČR, do kterého jsou kromě Ministerstva zahraničních věcí ČR zapojeny Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo obrany, Ministerstvo zemědělství, Ministerstvo pro místní rozvoj, Ministerstvo dopravy, Ministerstvo životního prostředí, Ministerstvo zdravotnictví, Úřad vlády a NÚKIB.

Nadále jsou také realizovány (a je možná účast firem na) projektech PROPED schválených pro rok 2023 již v první výzvě na sklonku roku 2022.

Projekty_ekonomicke_diplomacie_PROPED_2.vyzva_roku_2023_dle_ambasad (PDF, 297 KB)

Projekty_ekonomicke_diplomacie_PROPED_2.vyzva_roku_2023_dle_sektoru (PDF, 294 KB)