česky  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výstava fotografií Davida Těšínského zahájila oslavy státního svátku ČR v Dakaru

Velvyslanectví ČR v Senegalu zahájilo letošní oslavy státního svátku uspořádáním výstavy Une autre beauté / Odlišná krása - Dakar Czech It Out! mladého českého fotografa Davida Těšínského. Vernisáže v dakarském kulturním centru Agence TRAMES se v úterý 17. 10. 2023 zúčastnilo přes 200 hostů, kteří měli možnost ochutnat české speciality a "teleportovat se" do Prahy díky technologii virtuální reality.

První výstava Davida Těšínského na africkém kontinentě byla příležitostí k prezentaci jeho originální a často kontroverzní tvorby. Těšínského fotografie  reflektují život specifických či marginálních komunit z různých koutů světa, ale i témata jako je válka na Ukrajině, dětská práce nebo environmentální krize. Mezi hosty nechyběli zástupci místního diplomatického sboru, státní správy, tisku, armády, místní české komunity, absolventi československých vysokých škol a umělecké, akademické a podnikatelské sféry.

Video záznam z vernisáže: https://youtu.be/_jkPle-qy_E

Velvyslanectví ČR v Dakaru děkuje sponzorům za podporu: Odbor komunikace MZV, OMNIPOL, TRANSCON, KOMA MODULAR a G-SERVIS PRAHA.