english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Možnosti získání investic pro české startupy v New Yorku

Klíčovým krokem od nápadu k jeho realizaci bývá zisk kapitálu. V New Yorku působí řada tzv. VC (Venture Cpitalists – investorů do rizikového kapitálu), kterým mohou české startupy představit své produkty na některé z tzv. pitching events. Přehled těch nejzajímavějších naleznete v tomto článku.
 

Možnost zisku kapitálu na rozvoj svého startupu je jedním z nejdůležitějších kroků v přerodu začínající společnosti v prosperující firmu. Oblast New Yorku je ideální díky vysoké koncentraci tzv. Venture Capitalists či Investment Angels (investorů do rizikového kapitálu), kteří se kromě proaktivního vyhledávání zajímavých startupů účastní i tzv. pitching eventů – akcí, na nichž má startup možnost v rámci předem stanoveného času zaujmout přítomné investory natolik, aby začali uvažovat o kapitálovém vstupu do mladé společnosti. V přehledu níže naleznete nejzajímavější organizátory těchto pitch eventů.

 

V případě zájmu o možnostech využití akcelerátorů a inkubátorů pro startupy v New Yorku si přečtěte článek Přehled akcelerátorů nabízejících možnost rozvoje pro české startupy.

 

The Hatchery je zprostředkovatelem mezi tech investory a startupy. Pořádá velké množství pitch eventů, kam se zástupci startupů mohou za různě vysoké poplatky přihlásit. V roce 2016 proběhnou ještě nejméně 3 pitch eventy:

22. září: Are You Serious?

26. října: Hatch Match 2016

17. listopadu: Are You Serious?

Web: hatchery.vc

 

 

Týden probíhající konference (10. – 16. října 2016), během které se uskuteční velké množství událostí, mj. právě i několik pitch eventů, během kterých lze oslovit potenciální investory. Nejvýznamnější událost se nazývá Launch. Techweek vyhlašuje vítěze, přičemž některé odměňuje i výhrou hotovosti.

Web: techweek.com/newyork

 

New York Entrepreneurs & Startup Network

Jedna z nejaktivnějších pitch skupin na Meetup, jež pořádá setkání pro různá tech odvětví. Pitch eventy se konají několikrát do měsíce, nejlépe sledovat Meetup stránku skupiny.

Web: meetup.com/New-York-Entrepreneurs-and-Startup-Network

 

Konference pro finanční instituce a inovátory, na které mj. probíhají i pitchingy. Pravděpodobně nejprestižnější setkání zástupců finančního světa. V roce 2016 Finovate Fall probíhá 8. - 9. září.

Web: finovate.com

 

Magazín TechCrunch pořádá vícedenní konferenci zvanou Disrupt, přičemž největší příležitostí pro startupy je událost zvaná Startup Battlefield. Do ní se startupy mohou zdarma přihlásit již 3 měsíce předem, přičemž pouze malé procento z nich je vybrané TechCrunchem na samotný Battlefield. Ten probíhá 3 dny, poslední den se vyhlašuje vítěz, jenž si odnáší 50 000 USD. V roce 2016 proběhl Disrupt v NYC 9. - 11. května, na rok 2017 datum ještě nebylo vyhlášeno. Účast českých firem na konferenci podpořil v roce 2016 finančně i Generální konzulát ČR v New Yorku skrze projekt ekonomické diplomacie.

Web: techcrunch.com/startup-battlefield

 

Karel Smékal, Generální konzulát ČR v New Yorku