english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: GK New York
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Čeští skláři představili své produkty na veletrhu NY NOW

Veletrh NY NOW se v newyorském Javits Center koná dvakrát ročně a je největším veletrhem zaměřeným produkty pro domácnost na východním pobřeží USA. I v srpnu 2017 se na něm představily produkty českých firem, kterými byly tentokrát Artěl Glass, Blažek Glass a Glassor.

Tři české společnosti na veletrhu představily své výrobky potenciálním partnerům jak z řad klientů, tak možných obchodních zástupců na americkém trhu. Zatímco Artěl lákal návštěvníky veletrhu na designově prvotřídně zpracovaný stánek, který přirozeně podtrhoval širokou barevnou škálu vystavovaných výrobků, Blažek Glass prezentoval výběr ze svých kolekcí zdůrazňujících kvalitu ručního broušení skla, stejně jako pro firmu velmi typické skleněné pilníky. Trio českých firem pak doplňovala společnost Glassor prezentací svých vánočních ozdob.

Veletrh NY NOW je prvotřídní platformou pro rozvíjení obchodních aktivit a slouží rovněž jako indikátor inovačních trendů a budoucnosti celého odvětví. Produktově se veletrh zaměřuje na vybavení domácnosti, lifestylové doplňky a řemeslné výrobky. Díky obrovskému zájmu vystavovatelů a distributorů se veletrh koná dokonce 2x ročně a je určený převážně odborné veřejnosti, jako jsou zástupci firem, obchodníci, nákupčí a sektoroví odborníci.

České užitkové výrobky pro domácnost, především pak ty ze skla, se těší nejen v New Yorku, ale v celých Spojených státech tradičně vynikající pověsti. I přes fakt, že řadě českých společností se již podařilo na americký trh s českými výrobky ze skla vstoupit, lze považovat potenciál tohoto segmentu pro další české výrobce designových a užitkových produktů stále za nenaplněný. I proto se řada českých společností účastní jak veletrhu NY NOW, tak dalších velkých veletrhů zaměřených na daný segment trhu (např. AmericasMart v Atlantě) za účelem navázání kontaktů s potenciálními distributory. Tradičně skvělé renomé českého skla jim přitom v této snaze výrazně pomáhá.

Karel Smékal
ekonomický diplomat
Generální konzulát ČR v New Yorku