english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České technologické startupy pronikají na americký trh v New Yorku

Ve dnech 4.-7. prosince 2023 proběhl program pro české technologické startupy pod názvem Czech Start-Up Week 2023. Programu se účastnilo 5 českých startupů, které nabízí inovativní řešení v oblasti AI a vývoj softwaru a jsou v různých fázích vstupu na americký trh nebo o něm reálně uvažují.
 

České startupy prošly intenzivní dvoudenním programem od SOSA, renomovaného izraelsko-amerického inkubátoru, který působí na newyorské scéně již řadu let.  V rámci programu se 5 českých firem seznámilo s newyorkským tech-ekosystémem a aktuálními trendy. Dozvěděly se cenné informace o finančních a právních náležitostech vstupu na americký trh. Zároveň dostaly praktické rady v marketingu, fundraisingu a pitchingu. 

Tyto zkušenosti české firmy hned využily během pitchingové a networkingové akce, kterou uspořádal Generální konzulát ČR v New Yorku a CzechInvest v České národní budově na Manhattanu. Účastníky přivítal Radek Rubeš, státní tajemník Ministerstva zahraničních věcí ČR. České firmy prezentovaly své podnikatelské plány asi pěti desítkám hostů včetně potenciálních investorů a zástupců venture capital funds. Jednalo se o tyto firmy: Ellio, Mebster, OpenWise Solutions, Pulsar Solutions, Superface.

České firmy díky programu získaly vstupenky na AI summit, který se konal ve dnech 6. a 7. prosince v Javits Center v New Yorku. Jedná se o jeden z největších veletrhů v tomto odvětví, kde české firmy získaly vhled do horkých trendů v oblasti AI a navázaly řadu kontaktů. 

Součástí týdenního programu bylo i jednání českých firem s NYC EDC, státní neziskovou organizací pro rozvoj newyorské ekonomiky, a KBC Bank, která je dlouhodobým partnerem Generálního konzulátu ČR v New Yorku a nabízí firmám relevantní finanční služby. České firmy se dozvěděly více i o možnostech využít program PROPEA na podporu ekonomických aktivit v zahraničí.  

Czech Start-Up Week zorganizoval Generální konzulát ČR v New Yorku ve spolupráci s kanceláří CzechInvest pro USA a s finanční podporou Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci projektů na podporu ekonomické diplomacie.

 

Czech Start-Up Week 2023

Czech Start-Up Week 2023

Czech Start-Up Week 2023

Czech Start-Up Week 2023

Czech Start-Up Week 2023

Czech Start-Up Week 2023