česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Egypt - aktuální informace k cestování

Z důvodu raketového zásahu na zdravotnické zařízení, ke kterému došlo v noci na pátek 27.10.2023 v letovisku Taba u Rudého moře, zjevně v souvislosti s probíhajícími boji v okolí, doporučuje MZV dbát zvýšené opatrnosti při pohybu v zemi, sledovat místní média a respektovat pokyny místních složek. Lokalita, kde došlo k incidentu, se nachází v těsné blízkosti s Izraelem.

V případě nouze se lze v pracovní době obrátit na standardní telefonické kontakty velvyslanectví ČR v Egyptě mimo pracovní dobu pak na jeho nouzovou linku konzulární pohotovosti: + 20 122 742 7513.

MZV ČR doporučuje všem cestovatelům registraci v systému DROZD.
 

Vzhledem ke zhoršené situaci v Izraeli a Gaze a pokračujícím probíhajícím bojům varujeme před cestami do bezprostřední hraniční oblasti mezi Egyptem a Izraelem. Dlouhodobě nedoporučujeme cestovat do severní části Sinajského poloostrova. Cestovat lze do turistických letovisek na pobřeží Rudého moře a na jižní Sinaji, jako např. Hurgáda, Marsa Alam či Sharm el Sheikh. Cestou mohou být zvýšená bezpečnostní opatření, jako např. konstroly cestovních dokladů a rezervace ubytování. Pro cesty do kláštera sv. Kateřiny doporučujeme dbát zvýšené opatrnosti a respektovat pokyny bezpečnostních složek.

Aktuálně zejména důrazně varujeme před cestami z egyptského území do oblasti hraničního přechodu Rafah, který slouží pouze k humanitárním účelům a přijímá výhradně zraněné osoby a uprchlíky.