česky  english  magyarul 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Budapešť
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Paní velvyslankyně Eva Dvořáková navštívila Hévíz a Zalakaros

Velvyslankyně ČR v Maďarsku paní Eva Dvořáková navštívila lázeňská města Hévíz a Zalakaros nacházející se v župě Zala v jihozápadním Maďarsku. Obě města spojuje nejen to, že se v obou městech nacházejí termální prameny s léčivými účinky, ale zároveň i to, že mezi jejich zahraniční klientelou hrají velmi významnou roli turisté z Česka. 
 

Během setkání se starosty obou měst Gáborem Pappem a Ferencem Novákem diskutovala velvyslankyně ČR jak otázky týkající se možnosti spolupráce v oblasti cestovního ruchu, tak zároveň i možnosti zapojení českých firem do dalšího rozvoje obou měst.
 
Zároveň s tím navštívila velvyslankyně Eva Dvořáková i mezinárodní balatonské letiště v Hévízu. Toto letiště, jež v minulosti sloužilo mj. jako základna sovětského letectva, by mělo projít procesem modernizace, přičemž studii rozvoje letiště do roku 2050 (tzv. master plan) vypracovala česká firma SIEBERT + TALAŠ, která v minulosti vypracovala podobnou studii rozvoje např. pro Mezinárodní Letiště Leoše Janáčka v Ostravě či Mezinárodní letiště M. R. Štefánika v Bratislavě.

1

1

 

2

2

 

3

3