česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: SIAL
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pozvánka na potravinářský veletrh v Číně - SIAL Shanghai

Odnož slavného francouzského potravinářského veletrhu SIAL se v Číně poprvé konala v roce 2000 a od té doby se SIAL Shanghai stal jedním z největších potravinářských veletrhů v Asii. Letošní ročník se bude konat tradičně v Šanghaji ve dnech 28.-30. května 2024 a Velvyslanectví České republiky v Pekingu zve české potravinářské firmy k účasti na českém stánku financovaném z fondu projektů na podporu ekonomické diplomacie (PROPED).

Během loňského ročníku se na ploše 180 000 m2 představilo přes 4,500 vystavovatelů z 67 zemí a regionů světa. Zahraniční firmy na SIAL Shanghai zpravidla tvoří nadpoloviční většinu vystavovatelů, díky čemuž veletrh navštěvuje velké množství importérů a distributorů se zájmem o zahraniční produkty. V roce 2023 SIAL Shanghai přivítal přes 170,000 návštěvníků, kteří dle průzkumu jeví zájem zejména o různé druhy snacků, sladkostí, čokoládu a pekárenské produkty, mražené produkty, polotovary a ingredience, zdravé a organické potraviny, také však o alkoholické a nealkoholické nápoje. Během veletrhu se zároveň uskuteční SIAL Global Food Industry Summit, kde na několika tematických fórech budou odborníci diskutovat očekávaný vývoj v relevantních odvětvích.

Úspěch SIALu motivoval jeho pořadatele k další expanzi. Neunikl jim potenciál, který skýtá delta Perlové řeky na jihu Číny, kde ekonomickou integrací velkoměst jako jsou Kanton, Shenzhen, Hongkong a Macao vzniká megapole s více než 70 miliony obyvatel. V minulém roce se proto v tomto regionu konal první ročník SIAL Shenzhen.

Díky podpoře PROPED se mohou české potravinářské firmy SIAL Shanghai bezplatně zúčastnit v rámci českého potravinářského stánku organizovaného Velvyslanectvím ČR v Pekingu. Podpora nepokrývá cestovní a ubytovací náklady a výlohy na zajištění přepravy vzorků účastnících se firem. V případě zájmu o účast na českém stánku při SIAL Shanghai se firmy mohou obracet na obchodně-ekonomický úsek Velvyslanectví ČR v Pekingu.

 

Ondřej Plaček, zemědělský diplomat, Velvyslanectví ČR v Pekingu