česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: pixabay.com
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zástupci Velvyslanectví jednali o prohloubení možnosti pomoci českým firmám, které řeší obchodní spor s čínským partnerem

Dne 22. 3. se sešli zástupci Velvyslanectví ČR pod vedením zástupce velvyslance Martina Hoška s právním odborem čínské organizace na podporu mezinárodního obchodu (China Council for Promotion of International Trade, zkráceně CCPIT). Ten má na starosti řešení a mediaci obchodních sporů.
 

Hlavním tématem setkání bylo navázání spolupráce a prohloubení možné pomoci českým firmám při řešení jejich sporů. Za stranu CCPIT byli přítomni zástupci právního odboru, který se dále skládá z odborníků na řešení sporů v oblasti mezinárodního obchodu, ochranu duševního vlastnictví a prevenci obchodních sporů. CCPIT rovněž pravidelně pořádá tréninky v jednotlivých nejen výše zmíněných oblastech, ale i dalších aspektech obchodování s Čínou, jako je například vstup na místní trh, založení firmy či daňové povinnosti.

Nejdůležitějším výstupem setkání je spolupráce Velvyslanectví se CCPIT v prověření čínského obchodního partnera, které je k dispozici českým firmám a s nímž se mohou kdykoliv na Velvyslanectví ČR v Pekingu obrátit. O tom, jak si každý sám může provést základní prověření potenciálního čínského obchodního partnera, informovalo Velvyslanectví ČR v Pekingu zde. Pokud máte jakékoliv pochybnosti, případně již obchodní spor řešíte, neváhejte se obrátit na zástupce Politicko-ekonomického úseku Velvyslanectví ČR v Pekingu na e-mailu beijing.commerce@mzv.gov.cz.