česky  ελληνικά  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výpis z rejstříku trestů ČR

Nezbytné náležitosti a postup při podání žádosti

Žádost o výpis lze podat na:

  • pracovišti Rejstříku trestů v České republice,
  • kontaktním místě veřejné správy Czech POINT v České republice (obecní a městské úřady, pobočky České pošty, Hospodářské komory, notáři),
  • prostřednictvím vaší datové schránky fyzické osoby
  • konzulárním oddělení našeho velvyslanectví,
  • na honorárních konzulátech ČR v Řecku

Postup při osobním podání žádosti na konzulárním oddělení v Athénách


K osobnímu podání žádosti je nezbytné si předem sjednat schůzku. kontaktní údaje a informace k dojednání schůzky 

Naše konzulární oddělení působí rovněž jako kontaktní místo veřejné správy (Czech POINT), které má možnost vyřídit žádost ihned na počkání. Podmínkou však je osobní podání žádosti. Pouze ve výjimečných případech trvá vyřízení až dva týdny. Výpis z rejstříku trestů podané prostřednictvím CzechPointu nelze ověřit vyšším ověřením - Apostilou.

Pokud budete žádost vyřizovat prostřednictvím našeho konzulárního oddělení v písemném styku, trvá její vyřízení obvykle 8 týdnů.

K žádosti se předkládá:

  • originál platného dokladu totožnosti (cestovní pas, občanský průkaz, průkaz o povolení k pobytu cizince),
  • rodný list,
  • v případě, že za žadatele podává žádost jiná osoba, než které se výpis týká, předkládá tato osoba též plnou moc úředně ověřenou a přeloženou do českého jazyka.

Postup při podání žádosti prostřednictvím datové schránky fyzické osoby


Budete potřebovat vaši datovou schránku fyzické osoby. Nemůžete tedy využít cizí datovou schránku, stejně jako datovou schránku právnické nebo podnikající fyzické osoby. Vaše datová schránka fyzické osoby musí být rovněž zpřístupněná. Návod k podání žádosti naleznete na tomto odkazu Žádost o výpis z Rejstříku trestů - gov.cz

Výpis z rejstříku trestů ČR je vydáván jen v češtině. Pro použití dokladu v zemích EU je možné požádat o vícejazyčnou verzi EU, která bude připojena k originálu Výpisu z rejstříku trestů.

Výpis z RT ČR pro fyzickou osobu – cizince


V roce 2012 došlo k prodloužení doby potřebné k vydání výpisu z RT ČR pro fyzickou osobu, jedná-li se o cizince, který je občanem členského státu EU nebo cizincem, který na jeho území měl či má bydliště. Lhůta je v současné době až 25 pracovních dnů. Důvodem je okolnost, že Rejstřík trestů je povinen požádat příslušný orgán členského státu EU o informace zapsané v evidenci daného státu.