česky  ελληνικά  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Jak nás najdete?

Snadno, podle přiložených mapek a uvedené adresy našeho zastupitelského úřadu v rezidenční čtvrti Palaio Psychiko s vyznačenými trasami pro cestu vlastním vozem, taxíkem nebo městskou hromadnou dopravou.


Snadno, podle přiložených mapek a uvedené adresy našeho zastupitelského úřadu v rezidenční čtvrti Palaio Psychiko s vyznačenými trasami pro cestu vlastním vozem, taxíkem nebo městskou hromadnou dopravou.

V případě, že máte v úmyslu použít taxi, upozorňujeme, že ulice se stejným názvem (Georgiou Seferi) existuje i ve vedlejší čtvrti Neo Psychiko. Taxikáři je proto nutno zdůraznit Palaio (čte se paleó) Psychiko, kde se náš zastupitelský úřad nachází. Cesta z centra trvá za běžného provozu v průměru 30 minut jízdy. (Fotografie budovy velvyslanectví)

Trasa pro cestu vlastním vozem nebo taxíkem

Z náměstí Syntagma v centru Athén se vydáte po hlavní třídě Vasilisis Sofias a u hotelu Hilton odbočíte doleva. Pojedete stále po třídě Vas. Sofias, jejíž název se asi po 2 km na jedné z velkých křižovatek změní na třídu Kifisias. Pojedete rovně a asi po 1 km jízdy po třídě Kifisias máte 2 možnosti:

Trasa A: Krátce poté, co po třídě Kifisias přejedete kolem hotelu President (po levé straně), se budete držet v pravém jízdním pruhu tak, abyste vyjeli nad jejím prvním podjezdem na křižovatce, na které musíte zahnout doleva do ulice Mouson (kolem izraelského velvyslanectví) a hned poté doprava vyjedete na ulici Vasileos Pavlou. Po ní přijedete až na náměstí Plateia Eukalypton, odkud budete rovně pokračovat po stejné ulici. Na druhé křižovatce (kde je zákaz jízdy v přímém směru) zahnete doleva na ulici Dimokratias, po které pojedete stále rovně kolem kostela Agios Dimitrios (po levé straně) až dojedete na křižovatku, kde je opět zákaz jízdy v přímém směru. Zde odbočíte doleva do ulice Dolasik, po které vyjedete asi 50 m a zabočíte doprava do ulice Georgiou Seferi.

Mapa - trasa A

Trasa B: V případě, že první podjezd na třídě Kifisias projedete, je třeba dávat pozor a nevjet do druhého podjezdu. Budete proto pokračovat v pravém jízdním pruhu a vyjedete na křižovatce nazývané Faros Psychikou (po pravé straně spatříte supermarket AB Vasilopoulos) a na této křižovatce odbočíte doleva na ulici 25 Martiou. Po této ulici dojedete na první kruhové náměstí (Plateia Vasileos Georgiou), pokračujete rovně po ulici, která se jmenuje Diamantidou. Dojedete k druhému kulatému náměstí (Plateia Eleftheriou Venizelou), odkud pokračujete rovně (stále po ulici Diamantidou) k první křižovatce, na níž odbočíte doleva na ulici Dimokratias. Po ní pojedete rovně, přejedete první odbočku (Solomou) a zahnete doprava druhou ulicí Dolasik. Ujedete asi 50 m a zabočíte doprava do ulice Georgiou Seferi.

Mapa - trasa B

Trasa městskou hromadnou dopravou

Autobus č. 653, který jako jediný jede přímo do čtvrti Palaio Psychiko, má výchozí stanici na křižovatce ulice Panormou a Leoforos Alexandras. Jeho třetí zastávka se nachází na stanici metra Panormou.

Ve čtvrti Palaio Psychiko vystoupíte buď na zastávce na druhém kruhovém náměstí (tzv. defteri platia), které se oficiálně nazývá Plateia Eleftheriou Venizelou (čte se jako platia eleftheriu venizelu), nebo o několik zastávek později na zastávce Valaoritou (Valaoritu).

Z kruhového náměstí Eleftheriou Venizelou se k našemu úřadu dostanete ulicemi Mavili a Dolasik. Zhruba po 100 metrech od náměstí zabočíte doprava do ulice Georgiou Seferi.

Ze zastávky na ulici Valaoritou se k velvyslanectví dostanete z druhé strany. Sejdete asi 50 metrů ve směru jízdy autobusu a na první křižovatce zahnete doleva do ulice Georgiou Seferi.

Mapa - zastávky