english  türkçe  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZVVZ Group - milevská fabrika.
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

ZVVZ obnovuje svoji přítomnost na tureckém trhu

Jihočeská společnost ZVVZ, mezi jejíž hlavní produkty patří zejména ventilátory pro různá průmyslová odvětví, elektrické odlučovače a látkové filtry pro odlučování a filtraci tuhých znečišťujících látek průmyslových provozů, ale také dodávky komponent pro jadernou energetiku, sila a cisterny či zakázková výroba, se po několikaleté odmlce opětovně prosazuje na tureckém trhu. 

Milevská ZVVZ Group v minulosti dodávala techniku na velké turecké tepelné elektrárny Soma, Afsin Elbistan či Yunus Emre, nicméně tyto zakázky byly dokončeny před cca 10 a více lety. Na zmíněné úspěchy společnost navázala až v průběhu tohoto podzimu, kdy podepsala několik kontraktů na dodávky důlních ventilátorů pro významnou tureckou společnost ALA Grup v hodnotě cca 15 mil. CZK.  

Tyto ventilátory, jež budou sloužit pro doly v provinciích Edirne a Zonguldak, jsou tak potvrzením funkčnosti společností nastavené strategie, v rámci které se její vedení na tureckém trhu rozhodlo koncentrovat především na ventilátory, elektrické odlučovače a látkové filtry. Dle obchodního zástupce společnosti zodpovědného za turecký trh, Tomáše Gasparoviče, společnost v zemi spatřuje velký potenciál zejména v dodávkách do dolů, elektráren, cementáren a oceláren. ZVVZ dále jako velice přínosné hodnotí svoji účast na vládních misích, jakou byla tento rok např. cesta ministra Síkely spojená s business fóry v Ankaře i Istanbulu či oficiálních účastech na významných veletrzích v zemi (Mining Türkiye).  

Participací na těchto akcích, organizovaných ať už Velvyslanectvím ČR v Ankaře či zastoupením CzechTrade v Istanbulu se společnosti podařilo zhodnotit mnohaleté zkušenosti svého obchodního zástupce na tureckém trhu. Dlouholetá spolupráce ZVVZ s českými obchodními zastoupeními v Turecku tak přináší hmatatelné výsledky.  

 

Pavel Daněk, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Ankaře