english  türkçe  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Turečtí těžaři a důlní inženýři navštívili Česko

Skupina devíti vybraných tureckých partnerů z těžařských fírem ve dnech 28. až 31. května tohoto roku navštívila vedoucí české společnosti v oblasti důlního průmyslu. Kromě návštěv společností ZVVZ, Ferrit a Ostroj, došlo též k setkáním se zástupci společností Řetězárna, ŽDB Drátovna a Transroll – CZ. Celá mise byla podpořena spolkem České dobývací techniky (CDT). 

Cesta tureckých těžařů složených se zástupců společností Imbat, Yatagan, GLI a Polyak začala návštěvou jihočeského výrobce ventilátorů pro různá průmyslová odvětví, elektrických odlučovačů, látkových filtrů či pneudopravy, firmou ZVVZ. Po prohlídce provozu v Milevsku následoval přesun na severovýchod republiky a prohlídka výrobních hal společností Ferrit a Ostroj. Ferrit, lídr na tureckém trhu v oblasti jednokolové závěsné dopravy, tak mohl prezentovat své unikátní řešení svým současným i budoucím zákazníkům. Tradiční strojírenský výrobce, společnost Ostroj, na druhé straně prezentovala možnosti svých dodávek důlních strojů na „klíč“. Transroll – CZ, lídr v oblast produkce průmyslových válečků, dále tureckým partnerům nabídl své unikátní patentované řešení. Společnosti ŽDB Drátovna a Řetězárna jsou v Turecku známé firmy soustředící se na výrobu speciálních lan pro užití v důlním průmyslu – v případě společnosti ŽDB Drátovna – i vysokopevnostních řetězů v případě Řetězárny z České Vsi.  

Projekt ekonomické diplomacie (PROPED), byl realizován Velvyslanectvím České republiky v Ankaře za koordinace a finančního přispění Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Jeho realizace navázala na aktivity a potřeby úspěšných českých firem v oblasti dobývací techniky na tureckém trhu. Velvyslanectví v Ankaře bude nadále rádo poskytovat českým firmám veškerou možnou asistenci.  

 

Pavel Daněk, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Ankaře  

Tereza Kuncová, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR  

 

Galerie


Turečtí těžaři a důlní inženýři navštívili Česko