česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec ČR Josef Koutský se setkal s jordánskou asociací soukromých nemocnic

Setkání s hlavními představiteli Private Hospital Association (PHA) proběhlo dne 21. listopadu 2021. Velvyslanec ČR Josef Koutský společně se Zuzanou Benešovou z obchodního úseku velvyslanectví mj. představili nabídku řešení od české Asociace výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků (AVDZP).

Restart cestovního ruchu v Jordánsku přináší i oživení místního zdravotnického turismu.  Luxusní privátní zařízení se chystají na návrat klientů nejen z bohatých zemí Zálivu, většina z nich (celkem 50) je členem PHA.  Jejich cílem je proto udržovat špičkovou kvalitu, což znamená i neustálou modernizaci svého vybavení. Zástupci této asociace projevili zájem na dalších kontaktech z českými firmami z oboru, zaujala je prezentace virtuální 3D nemocnice.

https://www.avdzp.cz/vrcatalogue/

Do Jordánska v dobách před pandemií ročně zavítalo přes čtvrt miliónu klientů zdravotnického turismu, především z ostatních arabských zemí, ale i Severní Ameriky.  Více než třetina jordánských nemocničních lůžek se nachází v jedné z 56 soukromých nemocnic. Před rokem 2020 zdravotnický turismus pravidelně vytvářel okolo desetiny jordánského HDP a v zemi, kde si nachází světově proslulá Petra, Wadi Rum nebo Mrtvé moře, dokázal přinést zhruba dvě třetiny celkových příjmů sektoru cestovního ruchu.