česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Superlegalizace – vyšší ověření veřejných listin

Superlegalizace cizozemské veřejné listiny spočívá v ověřování pravosti podpisů a otisků úředních razítek a pečetí na této veřejné listině

Superlegalizace cizozemské veřejné listiny spočívá v ověřování pravosti podpisů a otisků úředních razítek a pečetí na veřejné listině:

  • ověření emirátských veřejných listin za účelem jejich použití v ČR

Dokument vystavený ve Spojených arabských emirátech musí být nejdříve ověřen – legalizován – na Ministerstvu zahraničních věcí Spojených arabských emirátů (MOFAIC) . MOFAIC v některých případech může vyžadovat i předložení od jiných relevantních institucí (ministerstvo školství, apod.) Až poté může být superlegalizován na velvyslanectví ČR v Abú Dhabí.

  • ověření českých veřejných listin za účelem jejich použití ve Spojených arabských emirátech (Pozor: tento proces NEPROBÍHÁ na Velvyslanectví  ČR v Abú Dhabí)

Dokument vystavený v České republice musí být nejdříve ověřen – legalizován – na Ministerstvu zahraničních věcí ČR v Praze.

Od 4. dubna 2022 se superlegalizace provádí POUZE na Ministerstvu zahraničních věcí SAE (MOFAIC) v Abú Dhabí (neboť ke dni 31.12.2021 bylo uzavřeno velvyslanectví SAE v ČR).

NOVĚ  - od srpna 2022  je Ministerstvo zahraničních věcí (MOFAIC ) v Abú Dhabí nutné kontaktovat VÝHRADNÉ prostřednictvím jejich webové stránky : Attestation of Official Documents, Certificates and Commercial Invoices (mofaic.gov.ae) , kde je nutné se zaregistrovat a zároveň požádat o superlegalizaci dokumentů, předem legalizovaných na MZV ČR v Praze.

 

Upozornění: v případě některých druhů veřejných listin (doklady o studiu, obchodní listiny, matriční doklady apod.) může být na české straně jako první krok požadováno předem ověření jiným orgánem (Ministerstvo školství , spravedlnosti, ČR apod.). Teprve takto ověřené dokumenty k použití v zahraničí  je možné ověřit na legalizačním oddělení Ministerstva zahraničních věcí ČR

 

Český zastupitelský úřad v Abu Dhabí NEPROVÁDÍ superlegalizaci českých dokumentů. Superlegalizaci českých dokumentů pro použití ve Spojených arabských emirátech povádí výhradně emirátská strana (MOFAIC) viz. webové stránky uvedené výše.

 

Kontakt:

Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Pracoviště ověřování dokladů

Hradčanské nám. 5, Praha 1

Telefon: 224 18 2188, 224 18 2153
e- mail: legalizace@mzv.cz

 

Kontakt:

Ministerstvo zahraničních věcí a mezinárodní spolupráce Spojených arabských emirátů (MOFAIC)

Konzulární odbor

P.O. Box 1, Abú Dhabí, SAE

www.mofaic.gov.ae