česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Embassy
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

V Dubaji se uskutečnilo výroční zasedání České obchodní komory v Dubaji a severních emirátech

Dne 25. 10. 2023 se v hotelu Radisson Blu Deira Creek v Dubaji uskutečnilo formou tradiční gala večeře s názvem "26th CBC Anuual Business Session" pořádané česko-emirátskou obchodní komorou Czech Business Council (CBC) ve spolupráci s českým velvyslanectvím v Abu Dhabi. Akce byla pořádána a finančně podpořena formou projektu ekonomické diplomacie (PROPED) a vystoupili na ní nový český velvyslanec v SAE Josef Koutský a ekonomický diplomat Jakub Jaroš. Večer, kterého se zúčastnilo několik desítek českých firem působících v SAE, zástupce kanceláře CzechTrade v Dubaji, ale třeba i nová evropská velvyslankyně v SAE, paní Lucie Berger, přinesl publiku řadu zajímavých odborných informací a poznatků z oblasti businessu a podnikání v Emirátech.   

Czech Business Council je asociace českých podnikatelů a firem s dlouhodobým zájmem o obchod se Spojenými arabskými emiráty, která v současnosti sdružuje na dvě desítky českých firem působících v SAE (např. společnosti Brudra, Moser, Preciosa či Lasvit). Jedná se o podnikatelskou platformu pracující na základě licence Dubajské obchodní komory. Jejím cílem je kromě jiného i organizovat setkání českých podnikatelů působících v Dubaji. Díky mnoha aktivitám, na které se zaměřuje, přispívá k rozvoji vzájemných obchodních, kulturních a ekonomických vztahů a šíří tak renomé České republiky i samotných exportérů v regionu.

Prezident obchodní komory, pan Pavel Foubík, si akci pochvaloval a těší se již na další rok, kdy bude CBC slavit kulaté desetileté jubileum od založení v roce 2014: "výroční zasedání CBC společně s galavečeří již tradičně slouží jako platforma pro setkávání české podnikatelské komunity s emirátskými partnery a i širší veřejností. Jsem velmi rád, že se nám daří do programu akce dlouhodobě zapojovat i českou ambasádu v Abu Dhabi. Prostřednictvím ambasády se dozvídáme o zajímavých iniciativách a možnostech spolupráce, jako je např. program na podporu ekonomických aktivit českých společností v zahraničí (PROPEA) a dalších aktivitách velvyslanectví. Věřím, že účast na zasedání je zajímavá i pro české diplomaty, kteří se zde zase dozví leccos o aktivitách českých firem zde v Emirátech, a dostanou přístup k zajímavým odborným informacím ze světa místního businessu, dnes například o chystané daňové reformě v SAE".