česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Představení českých firem na Arab Health 2022

Dne 26.1 v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie PROPED se zástupci Royal Health Group a Department of Health Abu Dhabi setkali s českými firmami, které vystavovaly na oficiálním českém stánku na veletrhu Arab Health 2022. Cílem bylo představení inovací v portfoliu produktů  českých firem, propojení s potencionálními partnery a rozvinutí obchodní spolupráce.  K dnešnímu dni již tři zúčastněné firmy jednají s emirátskými partnery o dodávání služeb, či vytvoření distribuční sítě ve Spojených arabských emirátech

Myšlenka uskutečnění projektu na podporu ekonomické diplomacie PROPED se zrodila při schůzce mezi zastupitelským úřadem v Abu Dhabi a Royal Health Group dne 5.1.2022, kdy CEO Dr. Mohammed  Bader Alseiari, objasnil velvyslanci České republiky Jiřímu Slavíkovi provázanost podnikatelských aktivit na Českou republiku a jeho další plány rozvoje skupiny jak v emirátech, tak i v zahraničí. Velvyslanectví posléze oslovilo emirátskou instituci Department of Health Abu Dhabi se záměrem uspořádat matchmakingový seminář v prostorách českého pavilonu na EXPO 2020 a představit zástupcům emirátské strany inovace a chytré řešení nejen ve zdravotním sektoru.

Matchmakingovému semináři předcházela návštěva oficiálního českého stánku na Arab Health 2022. Zástupce z oddělení business development skupiny Royal Health Group a ředitele Czech Rehabilitation Hospital v Al Ainu doprovázel na veletrhu obchodní rada Velvyslanectví České republiky v Abu Dhabi. Během návštěvy proběhlo několik individuálních setkání se zástupci českých firem jako Mebster, Tardigrad, Somavedic, VUP Medical, Nano Medical, Medin, Terezia Company a další, při kterých měli firmy prostor představit své produkty a promluvit s vedením emirátských firem. Většina firem se později zúčastnila večerního semináře.

Na spolurealizaci Hlavního bodu projektu na podporu ekonomické diplomacie se podíleli partneři Czech Business Council a agentura Czech Trade. Semináře se zúčastnilo nejvyšší vedení Royal Health Group a zástupci Department of Health Abu Dhabi, s českých firem přibyly Lázně Darkov. Po úvodním krátkém slovu emirátští partneři odprezentovali vývoj zdravotnického trhu v SAE a také individuální příležitosti pro spolupráci. Po prezentaci z české strany akci uzavírala networkingová část. K dnešnímu dni tři české firmy, účastnící se projektu, jsou ve fázi bilaterálního jednání o obchodní spolupráci a zástupci Department of Health Abu Dhabi jednají s BIOCEV o spolupráci ve vědě a výzkumu.