česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Aktuální podmínky cestování do Myanmaru

Od 20. 5. 2022 vojenské vedení země oficiálně obnovilo vydávání turistických víz online. Je tedy možné elektronicky požádat o vízum za účelem turismu a za účelem obchodním. Pozastavení vydávání ostatních typů víz trvá, stejně jako uzavření pozemních přechodů pro cizince. Velvyslanectví v Rangúnu nicméně z bezpečnostních důvodů varuje před cestováním do země. 

Vstup na území Myanmaru

Od 20. 5. 2022 bylo oficiálně obnoveno vydávání víz na účelem turismu. Do země je možno vstoupit též za účelem obchodním. O oba typy víz je možné požádat elektronicky prostřednictvím systému eVisa. Cizinci, kteří vízum obdrží, mohou na území Myanmaru vstoupit pouze přes mezinárodní letiště v Rangúnu. Tranzit přes Myanmar stále není pro cizince možný. S ohledem na bezpečnostní situaci a trvající občanskou válku nicméně Velvyslanectví v Rangúnu varuje před cestováním do Myanmaru.

Pro vstup od 1.7.2023 již není vyžadováno kompletní očkování očkování proti Covid-19. Při vstupu do země je cestujícím měřena teplota.

Pro všechny cestující vstupující přes mezinárodní letišté v Rangúnu pak platí povinnost předložit zakoupené zdravotní pojištění s klauzulí proti Covid-19. Pokud cestující nepředloží mezinárodní pojištění vydané jejich zemí původu, nebo mezinárodně uznávanou pojišťovací společnost, mají možnost předložit myanmarské zakoupené u Myanma Insurance

Na palubě letu do Rangúnu budou distribuovány formuláře zdravotního prohlášení, které je třeba po příletu odevzdat přítomným zdravotnickým pracovníkům. 

 

Podmínky na místě

Na celém území Myanmaru platí zákaz nočního vycházení, v Rangúnské oblasti od 24:00 do 04:00, v jiných částech země může být uplatňován i v delším rozsahu.

 

Některé turistické destinace a památky v Myanmaru zůstávají uzavřeny.

 

Užitečné kontakty

Velvyslanectví ČR v Rangúnu doporučuje českým občanům sledovat webové stránky Ministerstva zdravotnictví Myanmaru. Detailní informace k otázce cestování je možno najít také na webu myanmarského Ministerstva hotelů a turismu. Na Covid-19 je možné se v Rangúnu, Mandalay a Nay Pyi Taw nechat otestovat v níže uvedených lékařských zařízeních:

Seznam testovacích míst v Rangúnu, Mandalay a Nay Pyi Taw (PDF, 179 KB)