deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání

Vízové informace

Velvyslanectví České republiky ve Vídni ukončilo vízovou činnost. Obraťte se prosím na Vízové centrum Generálního konzulátu České republiky v Drážďanech, které je jediným vízovým úřadem České republiky v schengenském prostoru.

Vízové centrum  Generálního konzulátu ČR v Drážďanech přijímá žádosti o dlouhodobé pobytové tituly občanů států mimo EU. Žádost je prostřednictvím vízového centra v Drážďanech oprávněn podat cizinec, který je dlouhodobým / trvalým rezidentem v některém státě schengenského prostoru nebo evropském mikrostátě. Žádost je dále oprávněn podat cizinec, který je občanem státu uvedeného v seznamu zemí, jejichž státní příslušníci jsou oprávněni žádost o udělení dlouhodobého pobytového titulu podat na kterémkoli zastupitelském úřadě ČR (vyhláška č. 429/2010 Sb.).

Veškeré informace k fungování vízového centra najdete na webových stránkách Generálního konzulátu Drážďany TADY.

Obecné vízové informace najdete také TADY.

Ve věci žádostí podaných na Velvyslanectví ČR ve Vídni do 30. dubna 2023 se prosím dále obracejte na naše velvyslanectví; kontakty najdete níže.

Adresa: Penzinger Straße 11-13, A-1140 Wien
Telefon: +431 899 58 146 (pondělí až pátek 14.00-15.30 hod.)
Fax: +431 899 58 159
E-mailvisa_vienna@mzv.cz

Information on foreigners´medical insurance / Informace o zdravotním pojištění cizinců

Implementation of the European Travel Information and Authorisation System (ETIAS): Follow official information only

For verified information on the implementation of the European Travel Information and Authorisation System (ETIAS) please follow the official EU information only. více ►

Vzdání se dočasné ochrany / Surrender of Temporary Protection

Na Velvyslanectví ČR ve Vídni je možné vzdát se dočasné ochrany udělené Českou republikou. It is possible to surrender temporary protection granted by the Czech Republic at the Embassy of the Czech Republic in Vienna. více ►