deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Krajánek ve světě
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Krajánek ve světě | zápisy do online výuky češtiny pro školní rok 2023/24

Spolek Krajánek ve světě ve spolupráci s Českou asociací pro září opět otevírá možnost se zapsat do interaktivních online kurzů češtiny.

Na všechny děti opět od září čeká inspirativní a kreativní online výuka, tým výborných učitelů a čeští kamarádi ze všech koutů světa.

První kolo zápisů bude ukončeno 30. 6. 2023. Maximální počet žáků pro školní rok 2023-2024 je pevně stanoven. Případné druhé kolo zápisů proběhne v termínu 21.8.-5.9.2023. V případě naplnění kurzů si však vyhrazujeme právo druhé kolo zápisů nevypsat.

Nabídka kurzů: předškoláci (5 - 6 let), 1. - 5. třída, projektově-konverzační kurzy, čeština jako druhý jazyk
Bližší informace o jednotlivých kurzech a jejich obsahu naleznete zde.

Ve školním roce 2022-2023 navštěvovalo naše kurzy cca 170 žáků z 27 států na pěti kontinentech. Všechny děti se toho nejen spoustu naučily, ale také si našly ve třídě kamarády a ve spolupráci s rodiči se nám daří v nich dlouhodobě podporovat vztah k češtině a České republice.


 

O PROJEKTU - Distanční online výuka českého jazyka je uzpůsobena specifikům českých žáků žijících dlouhodobě v zahraničí. Projekt je zaměřen především na děti, které nemají přístup k výuce češtiny (například nežijí v místě, jež má aktivní krajanskou školu nebo krajanský spolek, který výuku češtiny organizuje, popřípadě výuka poskytovaná krajanským spolkem nepokrývá jejich potřeby). Cílem projektu je vytvoření systému, který by umožnil dětem přístup k výuce, učebním pomůckám přizpůsobeným specifickým požadavkům multilingvních dětí a vytvoření inkluzivních tříd tvořených dětmi žijícími v zahraničí.