česky  italiano 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR při Svatém stolci/ Ambasciata della Rep. Ceca presso la Santa Sede
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Připomínka druhého výročí ruské agrese proti Ukrajině

Velvyslanci zemí EU při Svatém stolci a Suverénním řádu maltézských rytířů  včetně velvyslance ČR Václava Kolaji si za koordinace Delegace EU připomněli druhé výročí zákeřné a ničím nevyprovokované plnohodnotné ruské agrese proti Ukrajině.
 

Velvyslanci se 23. 2. 2024 sešli s ukrajinským velvyslancem při Svatém stolci a Suverénním řádu maltézských rytířů Andrejem Yurashem a s generálním představeným Řádu mnichů basiliánů sv. Josafata P. Robertem Romanem Lisseikem v prostorách generální kurie Řádu basilianů na římském Aventinu.

Velvyslanci EU si společně s ukrajinskými partnery připomněli tragické výročí minutou ticha za oběti a zraněné a vyjádřili neutuchající podporu Ukrajině a jejímu lidu v jejich hrdinském boji za svobodu a nezávislost.

Velvyslanci a členové diplomatického sboru při Svatém stolci a Suverénním řádu maltézských rytířů se také budou na pozvání ukrajinské ambasády účastnit modlitby za Ukrajinu, která se uskuteční v neděli 25. 2. 2024 v „národním“ kostele Ukrajinců řecko-katolického vyznání v Římě, v Bazilice sv. Sofie na via Boccea v Římě.

Velvyslanci EU na mši

Velvyslanci EU na mši