česky  italiano 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Předseda vlády ČR Fischer s chotí vykonal návštěvu Svatého stolce

(Archivní článek, platnost skončena 07.11.2014.)

Předseda vlády České republiky Ing. Jan Fischer s chotí vykonal dne 14. listopadu 2009 návštěvu Svatého stolce. Byl přijat k audienci Jeho Svatostí Benediktem XVI. a poté jednal se státním sekretářem kardinálem Tarcisio Bertonem. V předvečer jednání dne 13. listopadu předseda vlády navštívil papežskou kolej Nepomucenum a spolu s kardinálem Tomášem Špidlíkem, rektorem koleje Mons. Janem Mrázem a českými kněžími, profesory a studenty papežských univerzit si připomněl dvacáté výročí sametové revoluce a obnovení svobody vyznání v České republice a dvacáté výročí kanonizace svaté Anežky české. Kardinálu Tomáši Špidlíkovi při této příležitosti slavnostně předal medaili Karla Kramáře.

Předseda vlády České republiky Ing. Jan Fischer s chotí vykonal dne 14. listopadu 2009 návštěvu Svatého stolce.

Před přijetím v Apoštolském paláci předseda vlády uctil památku kadinála Josefa Berana a papeže Jana Pavla II. položením kytic na jejich hroby v podzemí baziliky Svatého Petra.

Premiér uctil památku kardinála Berana

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Předseda vlády s chotí v doprovodu delegace byl poté přijat k audienci Jeho Svatostí Benediktem XVI.

Premiér s chotí na audienci u papeže

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Následovalo jednání se státním sekretářem kardinálem Tarcisio Bertonem provázeným sekretářem pro styky se státy Dominique Mambertim.

Premiér se státním sekretářem Svatého stolce

Po tomto jednání uspořádal předseda vlády slavnostní oběd na počest státního sekretáře, kterého se vedle kardinála Bertone zúčastnili substitut státního sekretáře arcibiskup Fernando Filoni, D. Mamberti a další význační představitelé Svatého stolce.


V předvečer jednání dne 13. listopadu předseda vlády navštívil papežskou kolej Nepomucenum a spolu s kardinálem Tomášem Špidlíkem, rektorem koleje Mons. Janem Mrázem a českými kněžími, profesory a studenty papežských univerzit si připomněl dvacáté výročí sametové revoluce a obnovení svobody vyznání v České republice a dvacáté výročí kanonizace svaté Anežky české.

premiér předal medaili Karla Kramáře kardinálu Tomáši ŠpidlíkoviKardinálu Tomáši Špidlíkovi při této příležitosti slavnostně předal medaili Karla Kramáře.

kardinál Tomáš Špidlík