česky  italiano 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Taja Spasskova
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výstava Biblické příběhy

Velvyslanectví České republiky při Svatém stolci ve spolupráci s Českou školou Řím a s Českým centrem Řím připravilo výtvarnou výstavu „Biblické příběhy“, která byla slavnostně zahájena v sobotu 1. června 2024  v atriu Papežské koleje Nepomucenum v Římě a byla ke shlédnutí až do 30. června 2024.

výstava v Nepomucenu

výstava v Nepomucenu

Slavnostní zahájení výstavy se uskutečnilo v návaznosti na program výuky České školy Řím v sobotu 1. června 2024 a krátce při něm vystoupili velvyslanec ČR při Svatém stolci Václav Kolaja, ředitelka České školy Řím a předsedkyně sdružení Associazione Praga Kateřina Zoufalová, ředitelka Základní školy a Gymnázia  J. Gutha-Jarkovského v Praze Jitka Kendíková a vicerektor Papežské koleje Nepomucenum P. Vojtěch Novotný.

zahájení výstavy

zahájení výstavy

Výstava v česko-italské verzi byla určena nejen česko-italským dětem a rodičům České školy Řím, kterou dlouhodobě ve svých prostorách hostí právě Papežská kolej Nepomucenum, ale srdečně byli zváni i všichni krajané a zájemci o moderní výtvarné umění, které zpracovává všechny biblické příběhy Starého zákona.

Výstava vychází z edice MANAMANA českého dětského nakladatelství Meander, vydané v letech 2017 – 2018, která obsahovala příběhy ze Starého zákona citlivě převyprávěné pro malé čtenáře Ivanou Pecháčkovou a ilustrované vždy jedním mladým výtvarníkem, absolventem českých výtvarných škol.

V rámci výstavy byla představena i výtvarná díla dětí z České školy Řím, které se účastnily letošního ročníku Mezinárodní dětské výtvarné soutěže Lidice zaměřeného také na biblické téma „Karavana“, a za toto své úsilí dostaly během slavnostního zahájení výstavy od velvvyslance i malou pozornost.

Výstava byla k vidění v atriu Papežské koleje Nepomucenum v období 1. - 30. června 2024.

 

Pozvánka na výstavu Biblické příběhy

Pozvánka na výstavu Biblické příběhy