česky  italiano 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Otevření českého betlému v Pantheonu

(Archivní článek, platnost skončena 19.11.2012.)

V římské bazilice Panny Marie mučedníků – Pantheonu byl dne 29. listopadu 2009 v 16 h slavnostně otevřen český betlém, jehož autorem je řezbář a sochař Jiří Netík. Akci organizované Českým centrem Řím poskytl záštitu velvyslanec České republiky při Svatém stolci JUDr. Pavel Vošalík, který se otevření betlému zúčastnil spolu s J. Em. kardinálem Tomášem Špidlíkem a delegací Jihomoravského kraje vedenou členkou jeho zastupitelstva Ing. Kateřinou Kalinovou.

Český betlém                                                                                    

V římské bazilice Panny Marie mučedníků - Pantheonu byl dne 29. listopadu 2009 v 16 h slavnostně otevřen český betlém, jehož autorem je řezbář a sochař Jiří Netík.
Akci organizované Českým centrem Řím poskytl záštitu velvyslanec České republiky při Svatém stolci JUDr. Pavel Vošalík, který se otevření betlému zúčastnil spolu s J. Em. kardinálem Tomášem Špidlíkem a delegací Jihomoravského kraje vedenou členkou jeho zastupitelstva Ing. Kateřinou Kalinovou.

Hovoří kardinál Špidlík

Po úvodním slovu kanovníka kapituly baziliky Dona Antonia Tedesco přednesla proslov Ing. K. Kalinová. Poté vystoupili řezbář J. Netík a J. Em. kardinál Tomáš Špidlík.

Publikum - delegace Jm kraje

Vystoupení byla prokládána hudbou A. Corelliho, D. Zipoliho a A. Michny z Otradovic v podání I. Iakoubtchouk (zpěv), G. Tentoniho (housle) a J. Leciána (varhany).

Požehnání betlému I

Na závěr kardinál Tomáš Špidlík betlém požehnal.

pan kardinál žehná betlém

Betlém bude možno shlédnout do 6. ledna 2010 od pondělí do soboty 9-19.30 hod., v neděli 9-17 hod.

detail betlému