česky  italiano 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Choť předsedy vlády ČR navštívila Centro Aletti

(Archivní článek, platnost skončena 21.11.2013.)

Dne 14. listopadu 2009 navštívila choť předsedy vlády České republiky paní Dana Fischerová v doprovodu choti velvyslance ČR při Svatém stolci paní Magdalény Vošalíkové Centro Aletti v Římě. Setkala se s kardinálem Tomášem Špidlíkem a seznámila se s tvorbou mozaik pro církevní objekty.

Dne 14. listopadu 2009 odpoledne navštívila choť předsedy vlády České republiky paní Dana Fischerová v doprovodu choti velvyslance ČR při Svatém stolci paní Magdalény Vošalíkové Centro Ezio Aletti v Římě, v němž žije kardinál Tomáš Špidlík.

Setkání s panem kardinálem

Pan kardinál zavedl vzácnou návštěvu do místní kaple. Seznámil dámy s činností Centra Aletti, součástí Papežského orientálního institutu, na němž pan kardinál dlouhá léta přednášel jako přední světový odborník na východní křesťanství.
V kapli Centra Aletti

Pochlubil se výsledky výtvarné činnosti umělců pracujících v Centru Aletti, zejména pak pracemi na dekoraci osobní papežovy kaple Redemptoris Mater v Apoštolském paláci.

Publikace o Redemptoris Mater dekorované umělci Centra Aletti

V závěru návštěvy se paní Fischerová seznámila s postupy, jakými vznikají v dílně Centra Aletti mozaiky určené pro nejrůznější církevní objekty.

V dílně Centra Aletti