česky  italiano 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velkošpitálník Řádu maltézských rytířů v Praze

Ve dnech 24. - 25. ledna 2018 navštívil velkošpitálník Suverénního řádu maltézských rytířů Dominique Prince de La Rochefoucauld-Montbel Prahu.

Velkošpitálník, který je jakožto člen Suverénní rady Suverénního řádu maltézských rytířů odpovědný za humanitární aktivity řádu a mezinárodní spolupráci v této oblasti, uskutečnil tuto cestu za účelem šíření povědomí o humanitární diplomacii svého řádu.

Na programu jeho cesty tak byla přednáška v sídle ministerstva zahraničí na téma “Humanitarian action, International Relations and Humanitarian Diplomacy: the unique approach of the Sovereign Order of Malta” pro zástupce diplomatického sboru, neziskových organizací, studenty diplomatické akademie aj.  Přednášku zahájil náměstek pro řízení sekce bezpečnostní a multilaterální Ing. Ivo Šrámek.

Velkošpitálník se dále setkal s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem či zavítal do ZŠ Kladská, kde se setkal s paní Bělou Jensen, předsedkyní hnutí Stonožka - děti pomáhají dětem. Poté navštívil Pražský hrad, kde se setkal se zástupci Hasičské jednotky. Ve čtvrtek 25.1. poobědval s místopředsedkyní Senátu Parlamentu ČR paní Miluší Horskou.

 

Galerie


Velkošpitálník v Praze