монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Čtyřtýdenní kurz českého jazyka

V rámci Programu podpory českého kulturního dědictví v zahraničí Vás zveme na čtyřtýdenní letní kurz určený českým krajanům starším 18 let, žijícím v zahraničí, kteří se chtějí naučit jazyk svých předků nebo se v něm zdokonalit.

Výuka probíhá pod vedením zkušených pedagogů ve skupinách podle pokročilosti jazykových znalostí. Výuka sestává z celkem 120 vyučovacích hodin ve skupinách rozdělených dle stupně jazykových znalostí. Pro účastníky kurzu je připraven bohatý mimoškolní program (besedy, exkurze, přednášky, celodenní výlety), což jim umožní seznámit se s českou kulturou a poznat část české republiky. Na závěr obdrží účastníci osvědčení o absolvování kurzu.


Termín kurzu: 24. 7. – 18. 8. 2023


Místo konání kurzu:   Poděbrady


Je nezbytné, aby účastníci kurz absolvovali v plném rozsahu, kurz nelze zkrátit či rozdělit mezi několik účastníků.
Termín pro zadání přihlášky do elektronického systému na stránce http://www.databaze-krajane.cz/modules/krajane/?h=langcourse, rubrika Kurzy a studenti, je do 15. 3. 2023.
Vyplněnou, vytisknutou a podepsanou přihlášku tj. celkem 1 exemplář spolu s doporučením krajanského spolku je třeba bez prodlení zaslat na ZÚ (nejpozději do 10 dnů po termínu pro zadání přihlášek do elektronického systému).
Prostřednictvím ZÚ bude vybraným kandidátům doručeno potvrzení o přijetí.
Účastníkům kurzu je stravování a ubytování hrazeno. Výše finančního příspěvku na dopravu do ČR a zpět činí 5.000,- Kč pro mimoevropské účastníky.