монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Ulánbátar
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Jak nás najdete

Velvyslanectví České republiky sídlí v centru Ulánbátaru v budově Sky Plaza na adrese Embassy Street 9. Jedná se o dobře známou adresu v dochozí vzdálenosti od hlavního Suchbátarova náměstí a také hotelu a obchodního domu Shangri-la.

Adresa

Embassy of the Czech Republic
Embassy Street 9
PO Box 665
Ulaanbaatar
Mongolia

K úřadu je možné se dopravit autobusem či trolejbusem MHD, taxi nebo pěšky. V Ulánbátaru se navíc za mírný poplatek "stopují" i běžná soukromá vozidla, kterým pasažér hradí předem dohodnutou sumu (počátkem roku 2023 se jednalo o 2000 MNT za 1 km). Stopaři jsou v ulicích v hlavním městě běžným jevem. 

Používaná je taxislužba z aplikace UBCab. Ta může účtovat i méně  (1500 MNT/km/jaro 2023) , zdvojnásobuje však sazbu při dopravní špičce. Nevýhodou oproti soukromým autům je doba čekání na taxi. 

Veřejná doprava
Nejbližší autobusová zastávka je u hotelu Shangri-La. Nejblíže zastavují autobusy čísla: - Ч 63, Ч 30А na zastávce „Хүүхдийн парк“ (Dětský park) na levé straně obchodního domu Shangri-La směrem na jih. V protisměru zastaví u hotelu Springs.

Dále cca. 500-600 m směrem na západ na hlavní ulici Peace avenue je zastávka „Сүхбаатарын талбай“ (Suchbátarovo náměstí) západně od hotelu Blue Sky zastaví autobusy č. Ч 1, Ч 3 a trolejbusy č. T2, T4, - dále severovýchodně na hlavní ulici Peace avenue od ambasády cca. 500-600 m je zastávka „МУБИС“ (Mongolská pedagogická univerzita), zde zastaví č. Ч 1, Ч 3 a trolejbusy č. T2, T4 a dalších desítky autobusu od různých směrů. - další bližší (cca. 500-600 m u hotelu Bayangol)) zastávkou je „Төв номын сан“ (Ústřední knihovna) čísla: Ч 65, Ч 66, Ч 67, Ч 7 atd.

Tříslovná adresa
Od roku 2017 má velvyslanectví i tříslovnou adresu, která je oficiálně uznána mongolskou poštou a mongolskými úřady. Kromě klasické adresy tak mají odesílatelé poštovních zásilek a občané využívající konzulárních služeb možnost užívat anglickou verzi adresy Velvyslanectví clarifies.politics.dozens nebo mongolskou verzi дагах.эгэл.өгнө. V praxi je však využívána minimálně.