english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Jaroslav Jelínek oceněn medailí Za zásluhy o diplomacii

Dne 27. 10. 2021 předal generální konzul v Torontu pan Petr Buriánek medaili ministra zahraničních věcí České republiky „Za zásluhy o diplomacii“ honorárnímu generálnímu konzulovi České republiky pro provincii Alberta panu Jaroslavu Jelínkovi.
K předání medaile došlo v Calgary v rámci slavnostní večeře a koncertu organizovaných Českou obchodní asociací v Kanadě.

Od roku 2019 ministr zahraničních věcí uděluje nové rezortní ocenění – medaili Za zásluhy o diplomacii. Toto ocenění je udělováno za mimořádný nebo dlouhodobý přínos pro českou diplomacii, zahraniční politiku a za mimořádné zásluhy při rozvoji mezinárodních vztahů mezi Českou republikou a jinými státy nebo mezinárodními organizacemi.

Více o tomto ocenění včetně přehledu laureátů od roku 2019 lze nalézt zde.

Jaroslav Jelínek

Jaroslav Jelínek

Jaroslav (Jerry) Jelínek

Vystudoval geodezii, mapování a informatiku. V roce 1980 emigroval do Kanady společně se svou ženou a dvěma syny a začal zde pracovat jako seismický geodet, později založil vlastní společnost Jelinek Surveys Inc (nyní Jelinek Group Inc.) a od té doby se aktivně angažuje v rámci podnikatelské a obchodní komunity v Calgary a ve veřejném životě města i provincie Alberta.

V roce 2001 byl J. Jelínek jmenován honorárním konzulem České republiky v Calgary pro provincii Alberta a v roce 2006 honorárním generálním konzulem tamtéž.

Pan Jaroslav Jelínek se velmi významně zasloužil o všestranný rozvoj bilaterálních vztahů mezi Českou republikou a Kanadou, o propagaci České republiky a prosazování jejích zájmů v Kanadě. Zapojil se do českého krajanského života především ve své domovské provincii Albertě. V roce 1999 se stal zakládajícím předsedou České obchodní asociace v Kanadě (Czech Business Association of Canada), hlavní krajanské organizace v Calgary. I jeho zásluhou vyniká toto krajanské uskupení pestrou škálou činností i schopností oslovit všechny věkové kategorie.

Pan Jelínek ze své pozice generálního honorárního konzula a zároveň ředitele pobočky CzechTrade v Calgary výrazně přispívá k prosazování ekonomických zájmů České republiky v Kanadě. Díky své dlouholeté podnikatelské činnosti, obchodním kontaktům, znalosti prostředí kanadského trhu a výborným komunikačním schopnostem pomáhá rozhodujícím způsobem zejména malým a středním firmám z České republiky v prosazení se na kanadském trhu.

Galerie


Jaroslav_Jelinek_medaile_Za_zasluhy