english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: web
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Generální konzul Petr Buriánek symbolicky převzal předsednictví Rady Evropské unie

Dne 8. července symbolicky převzal generální konzul v Torontu Petr Buriánek od svého francouzského kolegy Tudora Alexise předsednictví Rady Evropské unie. Kanadu i provincie Ontario sdílí s Evropskou unií i dalšími evropskými zeměmi stejné hodnoty, demokracii, svobodu, ochranu lidských práv.

V Kanadě žijí milióny lidí, které mají evropské kořeny a silnou vazbu ke svým zemím původu, a jsou vždy připraveni tyto hodnoty hájit. I proto Kanada pevně a jednoznačně stojí po boku svých evropských spojenců v dnešní těžké době, stejně jako tomu bylo i v minulosti.

Děkujeme premiéru Ontaria Dougu Fordovi za jeho blahopřání, poslankyním Natalii Kusendové a Bhutile Karpoche za jejich slova podpory našim prioritám a programu, velvyslankyni EU v Ottawě M. Gabrić za spolupráci ve společném zájmu všech našich zemí i EU jako celku. Generální i honorární konzuláty členských zemí EU v Torontu tvoří dobrý tým, na který víme, že se můžeme spolehnout stejně jako na naše kanadské partnery a přátele.

Slova premiéra D. Forda: „We are unstoppable when we work together“ nejsou v Torontu, Ontariu, v celé Kanadě pouhými slovy, ale jsou dnes a denně naplňována konkrétními činy.