na_celou_sirku
Photo: Language cafe

Rakveres avanesid üheks päevaks keeltekohvikud

26. septembril oli Euroopa keeltepäev ning nagu juba traditsiooniks kujunenud, korraldas Euroopa Komisjoni Eesti esindus selle puhul keeltekohviku. Ikka selleks, et  et suurendada teadlikkust Euroopa kultuurilisest ja keelelisest mitmekesisusest ning tiivustada inimesi elukestvale keeleõppele.
 

Tänavune keeltekohvik toimus 24. septembril Rakvere Kultuurikeskuses ning andis keelehuvlistele võimaluse tutvuda 20 erineva keelega.

Kuna sel aastal oli keeltekohviku üritus osa rahvustoitude- ja kultuurifestivali KAMAlammas programmist, olid õpetajad peateemaks valinud toidu. Nii ka tšehhi keelt õpetanud Michaela ja Tiina, kes etendasid teenindaja rolli ning ootasid külastajaid oma tšehhi restorani. Enne menüüga tutvumist said selgeks esmased viisakusväljendid (tere, palun, aitäh, head aega jne) ning siis võiski juba tellima asuda. Loomulikult olid valikus vaid tšehhi rahvustoidud, kuid Tiina ja Michaela olid varmad selgitusi-soovitusi jagama ning toite ka piltidelt näitama.

Kuidas aga söögi eest tasuda, kui tšehhi kroone käepärast pole? Oma prae ja joogi sai klient lunastada keeleväänajate abil – kes oli võimeline need välja hääldama, sai vastutasuks „tšehhi kroone“. Olgu öeldud, et laused nagu „Chrt pln skvrn zhltl hrst zrn“ ja „Tři tisíce tři sta třicet tři stříbrných stříkaček“  ajasid osalejate keeled tõepoolest sõlme ning nalja ja naeru jagus seega tšehhi kohvikusse küllaga.

Nagu igal aastal, kogusid ka sel aastal lühitundides osalejad erinevaid kohvikuid külastades kleepse ning usinamate õppurite vahel loositi välja auhindu. Kohvikutemaatikale kohaselt ei pidanud ükski osaleja ka tühja kõhuga lahkuma. Saatkonnad premeerisid omalt poolt küll kommide, maitseainete, pretzel’ite kui muude küpsetistega.

Suur aitäh kõigile ettevõtmisega seotud inimestele ja kohtumiseni juba järgmise aasta keeltekohvikus mõnes toredas Eestimaa paigas!

Galerii


Language cafe 2021